معاون جدید سیاسی انتظامی فرمانداری فیروزکوه معرفی شد

تهران- ایرنا- حمزه امرایی، امروز (یکشنبه) با حکمی از سوی محمد حسین مقیمی، استاندار تهران به عنوان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان فیروزکوه معرفی شد.

به گزارش عصر یکشنبه خبرنگار ایرنا، مدیر کل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران، در جلسه شورای اداری و مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، اظهار داشت: فیروزکوه، شهرستانی با ظرفیت های بالا در حوزه کشاورزی، صنعتی و خدماتی است که باید احیا شود؛ توجه به اشتغال جوانان و معیشت مردم در سطح شهرستان بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم تا سرمایه گذاران، کارآفرینان و کسانی که می توانند اثر گذار باشند، به سمت فیروزکوه هدایت و حمایت کرده و این فرصت را ارج نهیم.
رضا علیخانی خاطرنشان کرد: امروز به حد کافی موانع و مشکلات پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هست و آنچه که می تواند ما را در این مسیر رهنمود کند، همفکری و هم افزایی همه جانبه است؛ دشمن به دنبال این است تا باور مردم را به سمت ناکارآمدی نظام سوق دهد، و ما مسئولان وظیفه داریم با تلاش مضاعف این کارآمدی را روز به روز نمایان تر سازیم.
وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید شرایط بسیار خوبی در روند توسعه کشور به همراه داشتیم؛ تورم، وضعیت اشتغال و مسائل اقتصادی به نحو شایسته ای مدیریت شده بود، و شاهد تورم تک رقمی بوده ایم. اما حضور جمهوری اسلامی ایران و تاثیرگذاری آن در عرصه منطقه ای باعث شد تا دشمن تصور کند اگر کشورمان راه خود را در مسیر رشد ادامه دهد، حضور آنها با مانع جدی مواجه می شود؛ فلذا این تفکر دسیسه های بسیاری را به همراه داشته است که می توانیم با جبران ضعف ها و استفاده از ظرفیت های بالفعل و بالقوه خود از این برهه عبور کنیم.
مدیر کل امور سیاسی استانداری تهران، ابراز امیدواری کرد و گفت: در آرامش نسبی که در جامعه حاکم است، و برنامه های مدون دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه به عنوان حامی، می توانیم سطح رضایتمندی مردم و همراهی آنها با مسئولان نظام را حفظ کنیم.
فرماندار شهرستان فیروزکوه، با اشاره به جایگاه مطلوب سیاسی و فرهنگی این شهرستان، گفت: امروز در فیروزکوه شاهد کمترین میزان جرائم در استان تهران هستیم؛ این مسئله ارتباطی با جمعیت پایین شهرستان ندارد و قدر مطلق استاندارد شده آمار فیروزکوه در مقایسه با دیگر شهرستان های استان از کاهش چشمگیری برخوردار است.
مهدی یوسفی جمارانی در ادامه ضمن تقدیر از خدمات علی اکبر کریمی، معاون سیاسی انتظامی سابق فرمانداری، اشاره داشت: با تدبیر وی و همکاری شورای تامین، بسیاری از حواشی و حوادث سیاسی در سطح شهرستان و کشور که می توانست تبدیل به بحران شود حل و فصل شد.
وی تاکید کرد: برقراری نظم و امنیت کاری فردی نیست و با تلاش مستمر و وحدت مسئولانی که در این عرصه نقش دارند، تحقق می یابد.
قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: فلسفه محرم و عاشورا، سیاست است؛ مجموعه ی پیامد های عاشورا نباید شعار باقی بماند و باید بتوانیم از رهنمودهای آن، در تک تک مسائل کار و زندگی بهره بگیریم.
رئیس دادگستری فیروزکوه، بیان داشت: نگاه کاری ما در شهرستان، سیاسی نیست و خواستار آنیم تا تمام گروه های سیاسی در مسیر انقلاب باشند؛ تمام تلاش های ما در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.
ولی صابر، ادامه داد: افکار و عقاید موجود در شهرستان باید در نظر گرفته شود؛ تمام احزاب قابل احترام و الزامیست در کنار هم باشند تا شهرستان در مسیر توسعه و پیشرفت قدم بردارد.
معاون سیاسی انتظامی سابق فرمانداری فیروزکوه، ضمن تاکید بر اهمیت برقراری امنیت و نشاط در شهرستان، گفت: فیروزکوه در حوزه امنیتی در استان تهران، نمره 4و نیم را از 5 نمره کسب کرده است که نشان از زحمات بی دریغ شورای تامین وهمچنین مدیران ادارات، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی دارد.
علی اکبر کریمی افزود: یکی از وظایف ذاتی و اصلی فرمانداری بحث برگزاری انتخابات است، که در این حوزه نیز بسیار عملکرد مثبتی در استان تهران داشته ایم.
حمزه امرایی در این جلسه اظهار داشت: قطعاً نشاط در عرصه سیاسی شهرستان مورد پیگیری خواهد بود؛ در این راستا گروه ها و فعالان احزاب مختلف نقش موثری دارند، و امید است تا در چارچوب منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید بتوانیم قدم های موثری برداریم.
وی افزود: مبنای جامعیت شناخت واقعی و فراگیر است؛ ظرفیت های شهرستان باید به طور کامل شناسایی و بخشی از آنها که تاکنون به کار گرفته نشده اند، با برنامه ریزی منجر به پیشرفت و توسعه شوند.
به گزارش ایرنا، حمزه امرایی پیش از این مسئولیت رئیس اداره احزاب و تشکل های سیاسی وزارت کشور را عهده دار بود؛ همچنین علی اکبر کریمی به مدت دو سال معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فیروزکوه بوده و پس از 35 سال 6 ماه خدمت، بازنشست شد.
همچنین در این جلسه امیر اسماعیل پور روشن به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه، و حمید بنی اسدی به عنوان رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شهرستان معرفی شدند.
فیروزکوه دارای دو بخش مرکزی و ارجمند، در 120 کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/9897//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال