نظر شورای امنیت ملی با حل مشکل فاضلاب شمیرانات تامین می شود

تهران-ایرنا- فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه به دلیل نگرانی آلودگی آب تهران و تامین نظر شورای عالی امینت ملی روند توسعه شهرستان متوقف شده است، گفت:با جمع آوری فاضلاب، تصفیه و خروج آن ازشهرستان این مشکل مرتفع می شود .

به گزارش ایرنا سیاوش شهریور روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد با اشاره به اولویت ها و موضوعات این شهرستان که نیازمند پیگیری از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، افزود: موضوع مهم مصوبات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشور است که همه زنجیرها توسعه شهرستان را متوقف کرده است .
وی اظهارداشت : سد لتیان، به عنوان منبع آب شرب تهران و مناطق ویژه اکوسیستمی البرز مرکزی موجب شد اتفاق تازه ای در ایجاد شهرک های صنعتی در این شهرستان نیفتد.
فرماندار شهرستان شمیرانات تصریح کرد: به دلیل جلوگیری از آلودگی آب تهران روندی را ایجاد شده که وضعیت شهرستان به ویژه بخش های لواسانات و رودبارقصران تا به امروز پایداربماند.
شهریورخاطرنشان کرد: با دانایی ، محله محوری و مساله محوری می توان زنجیر ایجاد شده در شهرستان شمیرانات را شکست و روند توسعه شهرستان را پیگیری کرد.
وی گفت: در راستای جلوگیری از آلودگی آب تهران و تامین نظرات شورای عالی امنیت ملی ، جمع آوری فاضلاب و تصفیه و خروج آن از شهرستان در حال انجام است.
فرماندارشهرستان شمیرانات ادامه داد : با مصوب شدن خروج فاضلاب در شورای برنامه ریزی استان وشهرستان عملا نظر دبیر خانه شورای امنیت ملی تامین و مشکل رفع می شود.
وی دامداری، باغداری و گردشگری را از پتانسل های این شهرستان عنوان کرد واظهارداشت : توسعه باید در این زمینه ها شکل گیرد اما روند توقف توسعه را داشته ایم.
شهریور افزود: شهرستان شمیرانات همیشه به شهرستان گردشگری معروف بوده است اما زیرساخت های این حوزه فراهم نیست و مصوبات شورای امنیت ملی هرگونه ساخت و ساز را با محدودیت شدید روبرو کرده است.
وی اظهارداشت : برای توسعه شهرستان نیازمند محلی برای فروش محصولات باغی شهرستان هستم که این موضوع در مرحله اجرا است.
فرماندارشهرستان شمیرانات در ادامه با اشاره به طرح های توسعه شهرستان که نیازمند همکاری و پیگیری نمایندکان مجلس شورای اسلامی است، عنوان کرد: به دنبال ایجاد طرح های اشتغالزایی در این شهرستان سه قطعه زمین به متراژ 10 هکتار در نظر گرفته ایم که در مناطق چهارگانه قرار دارند و واگذاری آن به علت مصوبات شورای عالی امنیت ملی کار آسانی نیست.
شهریور در ادامه رمز ماندگاری ایران اسلامی را در تلاش و مقاومت ملی مردم ایران دانست و افزود: دانایی و تواتایی مردم این سرزمین و در امان ماندن از تفرقه قومی و مدارا و مروت از دیگر رموز ماندگاری کشوراست .
وی دینداری، پارسایی و پرهیزکاری را از دیگر عناصر ماندگاری مردم ایران عنوان کرد واظهارداشت : نیازمند رفاه، عدالت اجتماعی، کاهش طبقاتی و اصلاح سیاسی و حکمرانی خوب هستیم.
به گزارش ایرنا، طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به راه اندازی دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان شمیرانات گفت: تا کنون 65بازدید از مناطق مختلف شهرستان و روستاها انجام شده است.
وی با بیان اینکه رفع مشکلات ناشی از حریم 150 متری رودخانه ها از سوی نمایندگان در حال پیگیری است، افزود: در حوزه مشکلات آب و حریم رودخانه در این شهرستان جلسه ویژه ای با حضور مقامات و روسای شهرستان شمیرانات خواهیم داشت.
سیاوشی تسریع در بازگشت سهم نیم درصدی آموزش و پرورش از درآمد شهرداری ها ، تسریع در واگذاری پیست اسکی شمشک به تعاونی مردم و انتزاع آن از وزارت ورزش و جوانان را از جمله فعالیت هایی دانست که نمایندگان مردم در این شهرستان در حال انجام و پیگیری آن هستند.
وی با اشاره به سیل اخیر شهرستان شمیرانات و وارد شدن خسارت به مردم این منطقه به ویژه در 2 بخش لواسانات و رودبارقصران اظهارداشت: مجمع نمایندگان تهران، نامه های مردم را از طریق شوراها دریافت کرده اند که این موضوع نیز در حال بررسی است.

*چشم انداز شهرستان شمیرانات باید تعیین شود
محسن علیجانی نماینده دیگر مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه نقشه راه شهرستان شمیرانات باید تعیین شود، اظهار کرد: شهرستان شمیرانات دارای پتانسیل گردشگری و کشاورزی است.
وی گفت: توسعه و عمران شمیرانات در زمنیه های مختلف باید به جوانان سپرده شود .
دومین جلسه شورای اداری فرمانداری شهرستان شمیرانات باحضور عارف، رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی ، طیبه سیاوشی، فریده اولاد قباد، محمدجواد فتحی و محسن علیجانی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
تهرام/7244 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال