فقر حرکتی و ورزشی در تهران وجود دارد

تهران - ایرنا- رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران گفت:با وجود اماکن و فضاهای ورزشی در سطح شهر، شاهد فقر حرکتی و ورزشی شهروندان هستیم.

حجت نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:کاستی ها در این حوزه را می توان کمبود امکانات(دوری مجموعه ورزشی از منازل) و نداشتن زمان کافی شهروندان برای ورزش همگانی برشمرد که کمتر به این مقوله توجه دارند.
وی با بیان اینکه یکی از علت های بیماری فعالیت اندک ورزشی شهروندان است ،گفت:امیدواریم تا سه سال آینده بتوانیم در مدیریت شهری، ورزش همگانی و شهروندی را در میان خانواده ها گسترش دهیم.
گفتنی است شهر تهران دارای 2200 بوستان، 430 مجموعه ورزشی چند منظوره، 250 خانه ورزش، 223 زمین روباز و 56 مجموعه الزهرا(ویژه زنان) متعلق به شهرداری است که یکی از برنامه این نهاد تشویق 50درصدی مردم تا پایان سال 98 به ورزش همگانی می باشد.
رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری در خصوص حمایت بیشتر از ورزشکاران اعزامی به مسابقات 2018جاکارتا برنامه خاصی را نخواهد داشت افزود: وظیفه شهرداری در حوزه ورزش توسعه ورزش شهروندی است و قرار نیست که این نهاد به ورزش قهرمانی و حرفه ای نگاه کند.
نظری ادامه داد: تمام زیر ساخت های ورزشی از طریق تولی و تصدی گری برای حمایت بیشتر ورزشکاران در اختیار وزارت ورزش قرار خواهد گرفت تا ورزشکاران بتوانند با آمادگی بیشتر به مسابقات آسیایی اعزام شوند.
هجدهمین دوره بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا از 27 مرداد تا 12 شهریور امسال به میزبانی کشور اندونزی برگزارمی شود که کاروان کشورمان براساس آخرین مصوبه ستاد عالی بازیها(خردادماه)، 380ورزشکار شامل 275 مرد و 105 زن از 29 فدراسیون ورزشی به این مسابقات اعزام خواهند شد.
تاکنون 80 ورزشکارتهرانی حضورشان برای هجدهمین دوره بازیهای آسیایی جاکارتا قطعی شده است .
تهرام/7247/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال