شبستان حرم عبدالعظیم (ع) به زودی به بهره برداری می رسد

شهرری - ایرنا - مدیرکل فنی و عمرانی آستان مقدس عبدالعظیم (ع) گفت: طرح ساخت شبستان امام خمینی (ره) واقع در آستان مقدس با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی آماده بهره برداری است.

به گزارش روز چهارشنبه از روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، محسن هاشمی در مورد روند ساخت این طرح افزود: طراحی معماری و محاسباتی این طرح با زیربنای 2 هزار و 680 متر مربع از سال 1390 آغاز و عملیات اجرایی، سازه بتن و سفت کاری آن توسط شهرداری منطقه 20 انجام شد.
وی تصریح کرد: عملیات نازک کاری و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی آن نیز با تامین مالی یکی از خیرین پیگیری و اکنون در حال اتمام و آماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد: کف و دیواره های این شبستان از سنگ مرمر سبز پوشیده و محراب آن از کاشی معرق ساخته شده است و گنبد آن نیز با طرح معماری ساده در عین حال زیبا با قطر 14 متر در وسط شبستان احداث شده است.
هاشمی گفت: این شبستان در 2 موضع و درب های ورودی و خروجی آن با شبستان های بالای سر حضرت عبدالعظیم (ع) و حضرت حمزه (ع) مرتبط است.
بارگاه عبدالعظیم الحسنی(ع) در شهرری و 14 کیلومتری جنوب پایتخت واقع شده است که سالانه بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از این مکان مذهبی بازدید می کنند.
6003

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال