تمهیدات ترافیکی نماز عید سعید فطر در تهران اعلام شد

تهران- ایرنا- رییس پلیس راهور پایتخت از اعمال تمهیدات ویژه ترافیکی برای آئین اقامه نماز عید سعید فطر در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا مهماندار روز چهارشنبه در نشست خبری درباره محدودیت‌های تردد در آئین اقامه نماز عید سعید فطر در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) گفت: تردد تمامی وسایط نقلیه ازساعت چهار صبح روز عید فطر در معابر محدوده برگزاری نمازممنوع خواهد بود.
وی ادامه داد: این محدوده شامل خیابان شهید بهشتی از تقاطع سهروردی به سمت غرب تا خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان شهید علی اکبری از خیابان شهید مطهری به سمت شمال تا خیابان بهشتی، خیابان میرعماد از خیابان شهید مطهری تا خیابان شهید بهشتی و خیابان پاکستان در ضلع غربی مصلای امام خمینی(ره) می شود.
سردار مهماندار تصریح کرد: همچنین طول خیابان‌های هویزه و خرمشهر در حد فاصل صابونچی و خیابان شهید قنبرزاده، مسیر غرب به شرق بزرگراه رسالت در محدوده مصلای امام خمینی(ره) از تقاطع کردستان، مسیر شرق به غرب بزرگراه رسالت از پل سیدخندان نیز شامل این محدودیت‌ها می‌شود و برای خط ویژه اتوبوسرانی در خیابان‌های شهید بهشتی و شهید مطهری نیز محدودیت تردد وجود دارد.

* 24 شب قبل از مراسم توقف تمامی وسایط نقلیه در برخی محدوده‌ها ممنوع است
رئیس پلیس راهور پایتخت درباره محدودیت توقف نیز گفت: از ساعت 24 شب قبل از مراسم توقف تمامی وسایط نقلیه در برخی محدوده‌ها ممنوع است و پاکسازی کامل انجام خواهد شد.
وی افزود: این محدوده‌ها شامل طول بزرگراه مدرس از میدان هفت تیر تا حقانی در هر 2 مسیر، طول بزرگراه رسالت از بزرگراه آفریقا تا پل سید خندان در هر 2 مسیر، طول خیابان شهید قنبرزاده در حدفاصل بزرگراه رسالت تا خیابان شهید بهشتی در هر 2 مسیر و طول خیابان شهید بهشتی از میدان تختی تا خیابان قائم مقام فراهانی است.
وی بیان کرد: همچنین طول خیابان میرعماد در حدفاصل خیابان شهید مطهری تا خیابان شهید بهشتی، طول خیابان شهید مفتح در حد فاصل خیابان شهید بهشتی تا خیابان شهید مطهری (به استثنای اتوبوس‌های شرکت واحد)، طول خیابان پاکستان از خیابان شهید بهشتی تا بزرگراه مدرس، طول خیابان‌های هویزه و خرمشهر در حدفاصل قنبرزاده تا عشق‌یار (به استثنای موتورسیکلت‌ها)، محدوده ضلع غربی میدان هفت‌تیر در حد فاصل خیابان زهره و خیابان قائم مقام فراهانی و طول خیابان شهید مطهری در حد فاصل بزرگراه مدرس تا خیابان سهروردی مشمول این محدودیت‌ها می‌شود.

* استقرار تاکسی ون ها
سردار مهماندار درباره مسیرهای پیش‌بینی شده برای استقرار و فعالیت تاکسی‌های ون گفت: مسیر شماره یک شامل پارکینگ لجستیک ـ درب اصلی مصلای است که مسیر رفت از خیابان شهید نقدی، شهید علی اکبری، بهشتی تا مصلای و مسیر برگشت از مصلای، خیابان شهید مفتح و خیابان شهید نقدی خواهد بود.
مسیر شماره 2 از تقاطع خیابان سهروردی- شهید بهشتی تا میدان تختی به‌صورت رفت و برگشت است و در صورت انسداد محور از زیر پل شریعتی، خودروهای ون باید در زیر پل سید خندان دپو شوند.
مسیر سوم از میدان هفت‌تیر به سمت شمال، بزرگراه مدرس، ضلع شمال مصلای به‌صورت رفت و برگشت از طریق خیابان شهید قنبرزاده، خیابان شهید مفتح و میدان هفت‌تیر خواهد بود.
وی افزود: مسیرهای چهارم و پنجم از پارکینگ‌های بیهقی و بنیاد مستضعفان تا مصلای امام خمینی(ره) است که مسیر رفت از خیابان آفریقا، میدان آرژانتین، بزرگراه رسالت تا ضلع شمالی مصلای و مسیر برگشت از ضلع شمالی مصلای، خیابان شهید قنبرزاده، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر تا پارکینگ بیهقی و بنیاد مستضعفان خواهد بود و مسیر ششم نیز از زیر پل سیدخندان جهت حرکت از سهروردی به سمت جنوب، در خیابان خرمشهر به سمت غرب تقاطع قنبرزاده به‌صورت رفت و برگشت از زیر پل سیدخندان است.
سردار مهماندار گفت: مسیر هفتم برای رفت از پل حقانی – رسالت به جنوب و در برگشت از طریق دوربرگردان قبل از تونل رسالت در مسیر حقانی به سمت شمال ادامه خواهد یافت و مسیر شماره هشت برای استفاده از پارکینگ شماره یک، در جهت رفت از ابتدای بزرگراه همت به جنوب تا انتهای بزرگراه رسالت و مسیر برگشت همانند مسیر رفت به‌صورت بالعکس خواهد بود.
وی ادامه داد: مسیر شماره 9 در صورت تکمیل پارکینگ شماره یک و اعمال محدودیت ترافیکی، در جهت رفت از طریق بزرگراه همت به سمت شرق وارد بزرگراه حقانی به سمت جنوب شده و همانند مسیر شماره پنج نسبت به جابه‌جایی نمازگزاران اقدام خواهند کرد و مسیر دهم نیز طول خیابان خرمشهر و هویزه حد فاصل خیابان سهروردی تا خیابان صابونچی و بالعکس در نظر گرفته شده است.

* محل استقرار تاکسی ون های ویژه جابجایی گمشدگان
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: محل استقرار تاکسی‌های ون، ویژه جا‌به‌جایی گمشدگان در پارکینگ لجستیک ارتش واقع در خیابان شهید بهشتی نرسیده به خیابان شهید مفتح است.

*پارک موتورسیکلت های نمازگزاران
وی ادامه داد: خیابان‌های هویزه و خرمشهر در ضلع شرقی برای پارک موتورسیکلت های نمازگزاران در نظر گرفته شده است.

* خودروهای پاکسازی شده
سردار مهماندار خاطرنشان کرد: پارکینگ لجستیک واقع در ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی قبل از خیابان شهید مفتح نیز برای انتقال خودروهای پاکسازی شده پیش‌بینی شده است.
به گزارش ایرنا، نماز عید سعید فطر امسال به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
تهرام/9343/1735

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال