توفان امشب با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت به تهران می رسد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی در ساعات اولیه امشب وزش توفان نسبتا شدید با سرعت حدود 85 کیلومتر بر ساعت در شهر تهران روی می دهد.

صمیم روزبهانی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وزش توفان شدید در شب گذشته اظهار کرد: طوفان شب گذشته موجب شکسته شدن 150 درخت و مصدومیت 19 نفر شد که 6 نفر از مصدومین راهی بیمارستان شدند.
وی بیان کرد: در ساعات پایانی امروز (سه شنبه) موجب جدید توفان همراه با رعد و برق و بارش باران از جنوب تهران وارد شهر تهران می شود.
سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به شهروندان توصیه کرد قبل از خروج طولانی مدت از منزل پیش بینی آب و هوا را بررسی کنند و جعبه کمک‌های اولیه را همواره در منزل آماده داشته باشند.
وی همچنین از شهروندان درخواست کرد هنگام وقوع طوفان باید در یک ساختمان یا خودرو محکم پناه گرفت و اگر امکان خارج شدن از خودرو و پناه گرفتن در نقطه امن وجود دارد، باید به سرعت این کار را انجام داد.
توفان شدید همراه با گرد و خاک شب گذشته با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت تهران را در نوردید.
در این توفان 19 نفر دچار مصدومیت شدند که 6 نفر از آنها روانه بیمارستان شدند.
امشب نیز پیش بینی هواشناسی این وضعیت را نشان می دهد و پیش بینی کرده که موج جدید توفان همراه با بارش باد و باران تا ساعات اولیه امشب به تهران می رسد.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال