خرید تضمینی محصول کلزا در جنوب شرق تهران آغاز شد

تهران – ایرنا – رئیس اداره سیلو و غله جنوب شرق استان تهران از آغاز خرید تضمینی محصول کلزا از مزارع این بخش از استان تهران خبر داد.

محمد گلدستانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سال زراعی جاری بیش از 2500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت زیر کشت محصول کلزا رفته که با انجام عملیات برداشت، کار خرید تضمینی این محصول استراتژیک در محل سیلوی ورامین نیز آغاز ش.
وی گفت: قیمت تضمینی خرید محصول کلزا به ازاء هر کیلوگرم 28 هزار و 665 ریال است که در صورت داشتن رطوبت مناسب و ناخالصی اندکی ، این قیمت افزایش پیدا می کند.
گلدستانی بیان کرد: سقف رطوبت کلزا حداکثر 20 درصد و میزان ناخالصی اعم از خاک و بذور علف هرز حداکثر 10 درصد است تا بتوان محصول را از کشاورز خریداری کرد.
وی گفت: با توجه به این که شرایط نگهداری دانه روغنی کلزا خاص و با گندم و جو متفاوت است، حداکثر ظرف مدت یک هفته این محصول به کارخانه های روغنکشی منتقل می شود.
رئیس اداره سیلو و غله جنوب شرق استان تهران افزود: سال گذشته یک هزار و 300 تن کلزا در جنوب شرق تهران برداشت شد که با توجه به افزایش سطح زیر کشت و با وجود خساراتی که توفان به مزارع دشت ورامین وارد کرد پیش بینی می شود که همین میزان محصول نیز امسال خریداری شود.
بیش از 75 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های جنوب شرق استان تهران زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال