به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران؛

فرماندهان ارتش با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

شهرری - ایرنا - فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز - سه شنبه - به مناسبت گرامیداشت ٢٩ فروردین روز ارتش با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، حجت الاسلام حسین صنعت پور امیری رییس اداره عقیدتی و سیاسی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه جمعی از کارکنان این نهاد به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان های والای ایشان، رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم، با نثار تاج گل و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.
فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را گرامی داشتند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه این برنامه با اشاره به رشادت ها و فداکاری های ارتش پس از پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس گفت: ارتش قهرمان ایران اسلامی پس از پایان دفاع مقدس با تکیه بر نیروهای مومن، متعهد، مبتکر و ارتباط خوب با دانشگاه و صنعت توانست در تمام عرصه ها نظامی به خود کفایی برسد.
امیر سرتیپ علی جهانشاهی عنوان کرد: امروز ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران در زمینه های ساخت هواپیما، بالگرد، زیردریایی، ادوات زرهی، سلاح های اجتماعی و انفرادی، رادار، پدافند و انواع مهمات نظامی به خود کفایی رسیده است.
وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز از هر زمان دیگری در زمینه های تسلیحاتی توانمند تر است، افزود: ١٧ طرح تحول جدید در ساختار یگان های نیروی زمینی ارتش متناسب با تهدیدها منطقه و در جهت منویات رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است که از هر گونه تهدید و تجاوز کشور را مصون می کند.
جهانشاهی ادامه داد: یگان های زرهی، تکاوری، مکانیزه، اطلاعات و فرماندهی اطلاعات به سمت تیپ های واکنش سریع تغییر کرده اند و همچنین در جهت ارتقای تحرک نیروها، خودروهای زرهی، سنگین و بالگردها به روزرسانی شده اند.
وی با بیان اینکه در سال های پس از جنگ، ارتش در کنار سایر نیروهای نظامی کشور از تمامیت ارضی کشور دفاع کرده است، یادآور شد: دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن انجام کار سازمانی و ذاتی خود در همه بحران ها در کنار ملت ایران بوده است به طوری که در زلزله غرب کشور پس از یک ساعت از وقوع زلزله یگان های ارتش برای خدمات رسانی در منطقه حاضر شدند.
امام خمینی(ره) درسال 1358 با صدور پیامی، 29 فروردین را روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری کردند.
3218/6003

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال