رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری:

طرح جامع گردشگری ری تدوین می شود

شهرری- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری از تصویب طرح مطالعاتی و جامع گردشگری این شهرستان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران خبر داد.

امیر مصیب رحیم زاده عصر دوشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در فرمانداری شهرری برگزار شد به خبرنگار ایرنا افزود: یکی از مصوبات شورای برنامه ریزی استان در خصوص توسعه ری، تهیه طرح جامع گردشگری ری بود.
وی ادامه داد: مصوبه این طرح در جلسه شورای برنامه ریزی استان تصویب شد و کار تدوین آن در 2 ماه آتی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه این طرح شامل تمام شهرستان ری خواهد بود، گفت: در این طرح همه موارد مورد نیاز دیده خواهد شد و پیش بینی شده که تا پایان امسال این طرح تهیه می شود و اجرای آن به گونه سند و چشم انداز توسعه ای خواهد شد.
وجود آستان مقدس امام خمینی(ره)، حرم عبدالعظیم (ع) و همچنین وجود 198 اثر باستانی از جمله برج و باروی ری شهر باستانی مامورین ، برج طغرل ، آتشکده تپه میل ، قلعه دیر و وجود 32 بقه متبرکه وامامزادگان مجاور و مقبره های عالمان و مشاهیر دین علم ادب همچون محمد بن زکریای رازی ، شیخ صدوق ، شیخ ابوالفتح رازی ، شیخ کلیتی نشان از جایگاه والای تاریخی ری دارد.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از 860 هزار نفر از مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
6003/7247

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال