مدیرکل محیط زیست استان تهران:

مشکل اصلی شهرستان ری در حوزه محیط زیست است

شهرری ـ ایرنا ـ مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: شهرستان ری از لحاظ شاخص های زیست محیطی از مناطق آلوده استان است که نیاز به توجه ویژه ای دارد.

به گزارش ایرنا، کیومرث کلانتری روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه ریزی شهرستان ری افزود: آلودگی های محیطی، ریزگردها، استقرار واحدهای آلاینده انتقالی از کلانشهر تهران و سرازیر شدن روان آب ها از مهمترین مشکلات این شهرستان در حوزه محیط زیست است.
وی با تاکید براینکه محور اصلی شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه ریزی شهرستان ری باید محیط زیست باشد، اظهار کرد: اداره آب و فاضلاب، شرکت آب منطقه ای، شهرداری تهران و سایر دستگاه های مرتبط مهمترین وظیفه را در بهبود شرایط محیط زیستی بر عهده دارند.
کلانتری در ادامه به عوامل انتشار بوی نامطبوع محور فرودگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: اداره محیط زیست استان تهران، 28 کانون انتشار بوی نامطبوع را در این محدوده شناسایی کرده است که به طور کلی در سه دسته واحدهای کشاورزی و صنعتی ، پساب های ناشی از رودخانه و پسماندهای جمع آورری شده در آراد کوه تقسیم می شوند.
وی ادامه داد: واحدهای کشاورزی و صنعتی از جمله کشتارگاه و دامداری ها ملزم به ایجاد تصفیه خانه و مدیریت پسماند شده اند.
وی افزود: بسیاری از این واحدها ساماندهی شده و یا در حال ساخت هستند و واحدهای که قانون را رعایت نکرده اند به مراجع قضایی معرفی شده اند.
کلانتری یادآورشد: شرکت آب منطقه ای تهران در خصوص بوی نامطبوع روان آب ها و رودخانه های جاری به سمت شهرستان ری بر اساس کارگروه آلودگی هوا موظف شده است تمامی مجاری ورود پساب های خام و آلاینده های غیر استاندار به رودخانه ها را شناسایی و اقدامات قانونی را انجام دهد.
وی با تاکید بر اینکه باید تمامی ورودی های رودخانه ها و روان آب های جاری در این شهرستان مدیریت شود، ابراز کرد: رودخانه های جاری به اراضی شهرستان ری به دلیل نبود منبع پذیرنده به شکل ماند آب در سطح اراضی باقی می مانند و در اثر نور خورشید و گرما تخمیر می شوند که این امر باعث بوی نامطبوع و آلودگی زیست محیطی می شود.
وی در خصوص آراد کوه نیز گفت: شهرداری تهران موظف شده است تا با تدابیری تفکیک زباله در مبدا را با سرعت بیشتری پیش ببرد و همچنین مدیریت پسماند در آراد کوه به سمت زباله سوزی با استاندارهای جهانی برای تولید انرژی و بازیافت علمی حرکت کند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از 860 هزار نفر از مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه ریزی شهرستان ری روز دوشنبه با حضور مقیمی استاندار تهران، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، علیجانی زمانی، ذوالقدر، نجفی و میرزایی نماینده های تهران در مجلس شورای اسلامی و معاونان استاندار تهران و جمعی از روسای ادارات شهرستان ری در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
استاندار تهران ظهر امروز با حضور در مسجد جامع شهرری با جمعی از شهروندان و در ادامه با خانواده معزز شهیدان سفلایی دیدار کرد.
7247/3218/6003

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال