مدیرکل آموزش و پرورش تهران:

700 مدرسه شهر تهران نیازمند تخریب و بازسازی است

تهران-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به فعالیت حدود 2هزار و 400 مدرسه دراین شهر گفت: از این تعداد 700 مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی است.

عباسعلی باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کمبود 500 مدرسه در شهر تهران اظهار کرد: میانگین جمعیت دانش آموزی در کلاس های درس بیشتر از 32 نفر و بین 41 تا 43 نفر است و براین اساس نیازمندیم مدارسی ساخته شود که میانگین این جمعیت به 28 نفر برسد و حداکثر کلاس درس 33 نفره داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه براساس شیفت کاری 2 هزار و 600 مدرسه دولتی و یک هزار و 600 مدرسه غیردولتی در شهر تهران فعالیت می کند، گفت: از لحاظ ساختمان حدود 2هزار و 400 مدرسه در این شهر فعالیت می کنند.
باقری، طرح تجاری سازی مدارس فرسوده و بدون استفاده برای تامین اعتبار و بودجه برای نوسازی و ساخت مدارس جدید را از جمله راهکارهای جبران کمبود فضای آموزشی عنوان کرد و افزود: این موضوع در قانون بودجه سال 96 و 97 آمده اما تاکنون اجرایی نشده که امیدواریم با همکاری شورای آموزش و پرورش، شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری اجرایی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت کمبود فضای آموزشی در منطقه 22 اظهار کرد: این منطقه حداقل نیازمند 50 مدرسه است.
وی گفت:براساس قانون تامین سرانه های خدماتی مانند فضای سبز و فضای آموزشی جز اقداماتی بوده که شهرداری باید انجام می داد که متاسفانه در سال های گذشته انجام نشده و سال 96، شهرداری منطقه 22، برای نخستین بار قطعه زمینی را برای ساخت مدرسه در اختیار آموزش و پرورش قرار داد که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
باقری با اشاره به برگزاری یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در این جلسه کمبود فضای آموزشی مطرح و مقرر شد که برنامه جامع و عملیاتی با همکاری آموزش و پرورش، استانداری تهران، مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری و خیران برای جبران این کمبود تدوین و وظایف هر یک از نهادها تعیین شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، تصویب اهداف کلی و راهبردهای اصلی سال تحصیلی 98-97 را از دیگر مباحث یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران عنوان کرد و افزود: این اهداف و راهبردها برای اجرا به مناطق و مدارس ابلاغ می شود.
وی با اشاره به برنامه های شورای آموزش و پرورش تهران برای کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس اظهار کرد: مقرر شده که کمیته ای تشکیل و برنامه های عملیاتی در این حوزه تدوین شود.
یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران عصر یکشنبه به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران، عیسی فرهادی فرماندار تهران، سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مسئولان با تبیین رویکردها، اهداف و سیاست ها در سال جدید و بررسی آسیب های اجتماعی در مدارس، در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال