مقیمی: استان تهران باید خاستگاه اصلی ورزش قهرمانی کشور باشد

تهران - ایرنا - استاندار تهران با تاکید بر اینکه استان باید خاستگاه اصلی ورزش قهرمانی کشور باشد، گفت: شهرستان های استان سرشار از ذخایر و استعدادهای ورزشی است که لازمه بهره مندی از این قابلیت ها اقدام برای ایجاد و توسعه زیرساخت های موردنیاز است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین مقیمی عصر روز چهارشنبه در آئین تجلیل از قهرمانان و برترین های مسابقات ورزشی آینده سازان استان تهران در سالن همایش های شهید قندی وزارت ارتباطات وفناوری، افزود: استان تهران با داشتن جمعیتی بالغ بر ١٤میلیون نفر از هر حیث ظرفیت تبدیل شدن به قطب ورزش کشور در بخش حرفه ای و قهرمانی را دارد که باید در این زمینه برنامه ریزی کنیم.
وی با اشاره به کمبود فضاهای ورزشی در استان تهران و متناسب نبودن آن با جمعیت استان، ابراز امیدواری کرد: با برنامه ای جامع رفع نیازهای استان تهران در بخش های مختلف از جمله ورزش بیش از گذشته از سوی دولت جدی گرفته شود.
استاندار تهران علاقمندی مردم استان را به ورزش های همگانی و دیگر ورزش ها کم نظیر توصیف کرد و گفت: امروز ورزش به یک صنعت پردرآمد در دنیا تبدیل شده و می توانیم در هر دو وجه ورزش قهرمانی و اشتغال ورزشی سرمایه گذاری کنیم.
مقیمی افزود: ورزشکاران استان تهران باید حرف اول را در ورزش قهرمانی کشور و عرصه های ورزشی ملی و بین المللی بزنند.
در این آیین با اهدا لوح از جمعی از قهرمانان مسابقات ورزشی آینده سازان استان تهران و شماری از رؤسای هیأت های ورزشی برتر در رشته های فوتبال، والیبال، هندبال، تکواندو، بیلیارد، کوهنوردی، شنا، ژیمناستیک، تیروکمان، کاراته، اسکواش و صخره نوردی تجلیل شدند.
آئین تجلیل از قهرمانان و برترین های مسابقات ورزشی آینده سازان استان تهران با حضور مقیمی استاندار تهران، داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش وجوانان و جمعی از قهرمانان و رؤسای هیات های ورزشی استان تهران در سالن همایش های شهید قندی وزارت ارتباطات وفناوری برگزار شد.
تهرام 7247**1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال