سرپرست شهرداری پردیس: 6 مرکز امداد و نجات پردیس در آماده باش کامل هستند

تهران- ایرنا- سرپرست شهرداری پردیس با اشاره به فعالیت 6 مرکز امداد و نجات ثابت و سیار امداد و نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی در این شهر، از آماده باش کامل این مجموعه برای مقابله با حوادث احتمالی شب چهارشنبه آخر سال خبر داد.

کورش گلریز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: 6 مرکز امداد و نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس شامل سه ایستگاه ثابت در فازهای یک، سه، تحقیقات صنعتی و سه ایستگاه سیار در انتهای بلوار فروردین جنوبی، انتهای بلوار جانبازان جنوبی و میدان امام خمینی (ره) راه اندازی شد.
سرپرست شهرداری پردیس تصریح کرد: 80 نیروی انسانی در بخش های خدماتی و امدادی شامل 44 آتش نشان، 10 نیروی نقلیه سنگین، 15 نیروی خدمات شهری و ... آماده فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه طی روزهای گذشته دوره های آموزشی به دانش آموزان مدارس شهر پردیس از سوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس ارائه شده است، گفت: اغلب حوادث شب چهارشنبه آخرسال متوجه کودکان و نوجوانان است، از این رو شهرداری پردیس این قشر را به عنوان جامعه هدف در نظر گرفته و ارائه آموزش به دانش آموزان 34 مدرسه دولتی و غیرانتفاعی را در دستور کار خود قرار داد.
مسئول اورژانس شهرستان پردیس همچنین با تاکید به رعایت نکات ایمنی در شب چهارشنبه آخر سال به شهروندان توصیه کرد: کودکان و افراد سالمند، زنان باردار و کسانی که سابقه تشنج دارند، در منزل بمانند و در صورت بروز حادثه از تجمع در محل حادثه خود داری کنند و راه را برای ورود نیروهای امدادی باز کنند.
نادر شایان در ادامه درباره کمک های اولیه به مصدومان حوادث، اظهار کرد: قبل از رسیدن نیروهای امدادی محل سوختگی را با آب فراوان در حدود 10 دقیقه بشویید و از مالیدن وازلین، خمیر دندان و.. جدا خود داری کنید و نکته دیگر این که عضو سوخته مستعد عفونت است روی آن را بانداژ نکنید، در لحظه بروز حادثه خونسردی خود را حفظ کنید و از پتوی داخل خودرو برای پوشاندن مصدوم استفاده نکنید، پتوهایی که داخل خودرو قرار دارد معمولا پر از گرد و غبار و آلوده است، زخم دچار عفونت شده و در بعضی موارد منجر به فوت بیمار می شود.
شهرستان پردیس با 175 هزار نفر جمعیت از غرب با تهران، از شرق با دماوند، از شمال با شهرستان شمیرانات و از جنوب با پاکدشت دارای مرز مشترک است، با پایان واگذاری مسکن مهر جمعیت این شهر به 600 هزار نفر می رسد.
تهرام/9441

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال