مدیرکل آموزش و پرورش تهران:

آزمون های متعدد لذت یادگیری را از دانش آموزان سلب می کند

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: برگزاری آزمون های متعدد در مدارس و تلاش برای قبولی در آنها، لذت یادگیری را از دانش آموزان سلب می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباسعلی باقری روز سه شنبه در آیین اختتامیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دبیرستان ماندگار البرز با اشاره به موضوع حذف آزمون ورودی مدارس و آزمون های دوره ابتدایی، افزود: حدود 600 هزار دانش آموز تهرانی در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند که این گروه برای یادگیری نیاز به شور و نشاط دارند.
وی اظهار کرد: متاسفانه شرکت در آزمون های متعدد و قبولی در آنها به عنوان یک هدف، لذت یادگیری را به عنوان اولویت اصلی آموزش و پرورش از دانش آموزش سلب کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه انسان برای دستیابی به موقعیت و هدف مورد نظر باید استمرار و پشتکار داشته باشد،افزود: لازمه موفقیت در حوزه ورزش نیز علاوه بر داشتن استاد مجرب، پشتکار و امیدواری است.
وی برگزاری طرح حیاط پویا ویژه دانش آموزان ابتدایی و همچنین المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای را از جمله اقدامات آموزش و پرورش برای افزایش فعالیت های جسمی و بدنی دانش آموزان در مدارس عنوان کرد.
آیین اختتامیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دبیرستان ماندگار البرز روز سه شنبه با حضور مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی دیگر از مسئولان در این دبیرستان برگزار شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7245**1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال