معاون وزیر آموزش و پرورش:

بی توجهی به ورزش دانش آموزی زوال ورزش قهرمانی را در پی دارد

تهران-ایرنا-معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز ورزش کشور دچار غرق شدگی در ورزش قهرمانی و حرفه ای شده است، گفت: غفلت نسبت به ورزش دانش آموزان، کودکان و نوجوانان، زوال ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای کشور را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگارایرنا، مهرزاد حمیدی روز سه شنبه درآیین اختتامیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دبیرستان ماندگار البرز اظهار کرد: با بی توجهی به فعالیت های ورزشی دانش آموزان و نوجوانان و جوانان و کمبود مبانی نظری و اندیشه ورزشی، ورزش آینده در خطر است و آسیب های اجتماعی گسترش پیدا خواهد کرد.
وی با بیان اینکه متولیان ورزش کشور باید بدانند که آموزش و پرورش رقیب آنها نیست، گفت: این نهاد خزانه استعدادها و مبنای شکل گیری انس و الفت با ورزش است، ورزش همگانی و قهرمانی از رهگذر آموزش و پرورش می گذرد و ما می خواهیم که آموزش و پرورش را در توسعه فعالیت های حرکتی تنها نگذارند.
حمیدی با تاکید بر افزایش فعالیت های حرکتی توسط آموزش و پرورش برای داشتن دانش آموزان سالم، بانشاط، فعال و توانمند افزود: رهبر معظم انقلاب در فرمایش های خود، جوانان را به تحصیل، تهذیب و ورزش یعنی توازن بین ابعاد عقلانی، روحی، اخلاقی، جسمی توصیه کردند که ما باید این فرمایشات را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پدیده هزاره سوم ، دنیا را با فقر حرکتی مواجه کرده، اظهار کرد: رشد فناوری های نوین، زندگی شهری، آپارتمان نشینی و گسترش ماشین در کوچه ها و خیابان ها،افراد جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان را به یکجانشینی و سکون سوق داده است.
وی با اشاره به اینکه امروز بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی و عروقی و دیابت به دلیل فقر حرکتی گسترش پیدا کرده و جامعه را تهدید می کند،گفت:مبنای بیماری های قلبی و عروقی در دوران نوجوانی و جوانی شکل می گیرد و نوجوانان کم تحرک در خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند.
حمیدی با بیان اینکه ورزش کشور باید ورزش نسل را مورد توجه قرار دهد، اظهار کرد: تماشاچی پروری، هواداری از تیم های ورزشی به جای زندگی فعال، باعث شده که نسل از حرکت بازبماند، ما باید با فعالیت های جبران پذیر نسل را نجات دهیم و توازن بین ابعاد شخصیتی افراد ایجاد کنیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سواد حرکتی نسل امروز در خطر است، گفت: امروز آمادگی جسمانی نسل ما با امنیت ملی گره خورده که باید آمادگی جسمانی فرد افزایش پیدا کند و از کاهش آن جلوگیری کرد.
وی، فعالیت های ورزشی را بهترین عامل تربیتی دانست و افزود: دانش آموزان، وفاق، سازگاری، کار تیمی، دوستی در عین رقابت، احترام به خود، احترام به دیگران، قانون و مقررات را در زمین و زمان ورزش و در میدان عمل تمرین می کنند.
حمیدی با اشاره به گسترش فناوری های نوین و ارتباطات مجازی در دنیای امروز افزود: در این شرایط مهارت های اجتماعی، اعتماد به نفس، خودپنداره مثبت و عزت نفس افراد کاهش پیدا می کند، دوای درد بهبود سلامت جسمی، روحی و جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، توسعه تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش،گسترش المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای، افزایش ساعت کلاس تربیت بدنی از یک ساعت به 2ساعت در پایه یازدهم را از تدابیر آموزش و پرورش برای افزایش فعالیت های حرکتی دانش آموزان عنوان کرد و گفت: از مهرماه 97 با استقرار پایه دوازدهم، درس تربیت بدنی نیز در این پایه 2ساعت خواهد بود.
آیین اختتامیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دبیرستان ماندگار البرز روز سه شنبه با حضور مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی دیگر از مسئولان در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال