شهرداری تهران لیست املاک قابل فروش را به شورا ارائه کند

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعتراض فرمانداری به مصوبه الزام شهرداری به ارائه لیست املاک و اراضی، بر لزوم ارائه لیست املاک قابل فروش شهر به شورا تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، محمد سالاری روز سه شنبه در پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، افزود: اعضای شورا، شهرداری تهران را مکلف به ارائه لیست املاک و اراضی قابل فروش و یا تهاتر شهر به شورا کردند.
وی با اشاره به اعتراض فرمانداری تهران نسبت به این مصوبه شورا، اظهار کرد:
آیین نامه معاملاتی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران به تایید شورای شهر نرسیده و به موجب اختیاراتی که شهرداری دارد حتی دادستانی و قوه قضاییه هم نتوانستند به موضوع واگذاری املاک شهر به اشخاص حقیقی و حقوقی در دوره مدیریت قبلی، ورود کنند.
به گفته سالاری، فروش، مقاطعه، اجاره و استیجاره املاک شهر و شهرداری باید با تایید شورای شهر انجام شود که این مصوبه برای تحقق همین امر است.
وی افزود: فرمانداری تهران در اعتراض خود به این مصوبه هیچ استدلالی در خصوص مغایرت آن با قانون ذکر نکرده است.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بر اجرای مصوبه قبلی شورا برای ارائه لیست تاکید و اصرار کردند.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه جلسه امروز، حسابرسان شهرداری، سازمانها و شرکت های وابسته به آن را انتخاب کردند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7244**1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال