معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری:

شهر فناور نیازمند مجموعه هایی نظیر باغ کتاب است

تهران-ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه برای دستیابی به شهری فناور نیازمند مجموعه هایی نظیر باغ کتاب هستیم، گفت: توسعه استارتاپ ‌ها و شرکت ‌های دانش ‌بنیان فعال حوزه آموزش می ‌تواند نوآوری و خلاقیت را از مراحل پایه به ساختار آموزش وارد کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، سورنا ستاری در حاشیه بازدید از باغ کتاب تهران اظهار کرد: یکی از نقاط ضعف تهران نداشتن چنین مجموعه هایی است.
وی گفت: اگر بخواهیم شهری فناور داشته باشیم یکی از بحث های جدی مان تغییر نگرش در حوزه آموزش است و مجموعه هایی نظیر باغ کتاب به طور حتم می تواند در این هدف موثر باشد اما باید به پیشرفت این مجموعه فکر کنیم.
ستاری افزود: نوع آموزش در کشور ما قدیمی و سیستم آموزشی نیازمند تغییرات جدی است.
به گفته معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، شهر تهران به عنوان یک شهر نوآور و خلاق دارای ظرفیت ‌های بالقوه تحول آفرینی است و ظرفیت ‌های علمی کلان‌ شهر تهران با جمعیت میلیونی جوان می تواند در تغییر جهت‌ گیری و شیوه‌ های آموزش نقش مهمی ایفا کند.
ستاری، نقش استارتاپ ‌ها و شرکت‌ های دانش‌ بنیان حوزه آموزش را در تحقق اقتصاد دانش ‎بنیان بسیار موثر دانست و اظهار کرد: استارتاپ ‌ها و شرکت ‌های دانش‌ بنیان توانمند و خلاقی که در حوزه آموزش فعال هستند، می ‌توانند با تحول ساختار پیشین در آموزش پایه و ورود نوآوری و پویایی به این عرصه، راه را برای حرکت آموزش پایه به سوی اقتصاد دانش ‌بنیان محقق کنند.
وی با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی به عرصه نوآوری آموزشی گفت: آموزش از حوزه‌ های مهم و راهبردی است که دولت فقط می ‌تواند با حمایت و راهبری نقش خود را ایفا کند و باید مسیر ورود بخش خصوصی به این عرصه هموار شود.
مجموعه باغ کتاب تهران واقع در بزرگراه شهید حقانی (غرب به شرق)، از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال شرقی با فرهنگستان‌های علوم و زبان و ادبیات فارسی، از شمال غربی با باغ هنر و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس در ارتباط است.
وسعت این مجموعه فرهنگی 110 هزار متر مربع است که 65 هزار متر مربع آن ساختمان نمایشگاهی، تالارهای همایش و اداری است و مابقی آن را فضای سبز و یک دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهد.
مجموعه باغ کتاب تهران شامل چهار بخش اصلی بهارستان (کودک و نوجوان)، خیالستان (فناوری ‌های دیجیتال)، نگارستان (سالن ‌های سینما) و سروستان (عمومی و بزرگسال) است و در 2طبقه برای آشناسازی نوجوانان و جوانان با نوآوری و موضوعات علمی فعالیت می‌ کند.
این مجموعه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 21 و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 9 تا 22 میزبان علاقه مندان است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال