توقف عملیاتی ساختمانی بیش از 100 برج و آپارتمان در پایتخت

تهران- ایرنا- اداره کل استاندارد استان تهران از توقف عملیاتی ساختمانی بیش از 100 برج و آپارتمان به دلیل استفاده از مصالح ساختمانی غیر استاندارد درپایتخت خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل استاندارد استان تهران،از ابتدای سال تا کنون، 86 پروانه استاندارد واحدهای تولید فرآورده‌های ساختمانی تعلیق و ابطال و همچنین از فعالیت 27 بچینگ تولیدکننده بتن نیز ممانعت شد.
بر اساس این گزارش ،در مدت مذکور، مقادیر زیادی سیمان، بلوک سیمانی، تیرچه، شن و ماسه، موزاییک، نیز توقیف و درخواست توقف کار 100 پروژه ساختمانی متخلف، به مرکز صدور پروانه در شهرداری تهران ارایه شد.
اداره کل استاندارد تهران همچنین از شناسایی و توقیف مصالح ساختمانی 2 برند پلاستوفوم سقفی غیر استاندارد ساختمانی با نام‌های تجارتی فوم‌نیک و ماهان‌فوم به دلیل نداشتن مجوز استاندارد در ماه گذشته در استان تهران خبر داد.
روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران اعلام کردکه در جریان بازرسی‌های مستمر کارشناسان استاندارد از واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی استان درماه گذشته، 2 برند پلاستوفوم سقفی غیراستاندارد را با نام‌های تجارتی فوم‌نیک و ماهان‌فوم در واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی نصیرآباد، به دلیل نداشتن مجوز استاندارد، توقیف کردند.
بر اساس این گزارش،از تولیدکنندگان 2 واحد تولیدی بتن آماده با نام‌های تجارتی کیان‌بتن، در واحد تولیدی در محدوده اتوبان شهید بابایی و بتن آماده با نام تجارتی اطلس‌بتن در واحد تولیدی در محدوده شهریار، به دلیل تولید بدون مجوز استاندارد و به دلیل ممانعت از ورود بازرسان استاندارد به واحد تولیدی تولیدکننده‌های رنگ ساختمانی با نام تجارتی تندیس، در محدوده نسیم‌شهر و چسب کاشی با نام‌های تجارتی بتن‌زمرد و زورلو، در محدوده صفادشت به دادگاه شکایت شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار:فرانک عابدنژاد انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/1735 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال