شهرداری تهران روزانه 30 میلیاردتومان دیرکرد تسهیلات پرداخت می کند

تهران - ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت که شهرداری تهران در حال حاضر روزانه 30 میلیارد تومان به عنوان جریمه دیرکرد تسهیلات به بانک شهر پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، ناهیدخداکرمی روز سه شنبه در چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران که به بررسی ردیف های هزینه ای بودجه سال 97 شهرداری اختصاص داشت، افزود: اعداد در شهرداری تهران به راحتی عنوان می شود اما یک شخص دانشگاهی می داند که این اعداد بزرگ چه معنای دارند.
وی با بیان اینکه شهرداری روزی 30 میلیارد تومان جریمه پرداخت دیون می دهد، اظهار کرد: این مبلغ رقم بسیار زیادی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص پیشنهاد حذف بودجه تبصره 5 نیز افزود: شهرداری تهران براساس این تبصره به بسیاری از
سازمان‌های عام‌المنفعه کمک نقدی می‌ کند.
خداکرمی افزود: 45 موسسه از شهرداری تهران کمک مالی دریافت می کنند که همین امر به عنوان بودجه های سرگردان یکی از مشکلات اصلی و گره‌های کور در مباحث مالی مدیریت شهری است.

* بودجه‌های سرگردان زمینه ساز فساد می شود
الهام فخاری نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز در ادامه جلسه با تاکید بر شفافیت بودجه شهرداری، گفت: هزینه‌های سرگردان در بودجه به طور قطع منجر به فساد می شود.
وی افزود: یکی از شاخص‌های عدم شفافیت و فساد، بودجه‌های سرگردان است و هدف اصلی ما نیز ایجاد شفافیت در بودجه برای پیشگیری از بروز فساد است.
وی گفت: بنابراین پیشنهاد مشخص من این است که در تبصره 5 بند یک با عنوان کمک به موسسات عمومی و عام‌المنفعه، موضوع تا سقف 1.5میلیارد ریال و به هر موسسه فقط یک بار در سال، برای شفافیت بیشتر لحاظ شود.
فخاری افزود: همچنین در بند 2 کمک به اشخاص و موسسات خصوصی، تا سقف 150 میلیون ریال برای اشخاص حقیقی و تا سقف 500 میلیون ریال برای موسسات خصوصی فقط یک بار در سال، قید شود.
به گزارش ایرنا، این پیشنهاد نیز در نهایت با 15رای موافق در برابر 5 رای مخالف به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقا امینی - انتشار: محسن فتاحی
تهرام/7244/1735**1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال