کاشت 100 هزار اصله نهال در استان تهران

تهران- ایرنا- دبیر طرح نهضت درختکاری ایران گفت: در هفته منابع طبیعی امسال با مشارکت منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری ها و سازمان های مردم نهاد 100 هزار اصله نهال در سطح استان تهران کاشته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ابرنا، محسن گلی درجلسه ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی که در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران برگزار شد افزود: منابع طبیعی جزو ثروت های ملی و ماندگار برای کشور محسوب می شود که حفظ این منابع ارزشمند در سایه مشارکت عموم مردم تحقق می یابد.
وی ادامه داد: با توجه به گستره وسیع عرصه های منابع طبیعی، دولت ها به تنهائی از عهده حفظ و توسعه این منابع بر نمی آیند که در این خصوص نقش مشارکت مردم بسیار مهم و حیاتی است.
دبیرطرح نهضت درختکاری ایران ضمن دعوت از عموم مردم و دوستداران طبیعت برای انجام سنت حسنه درختکاری، آموزش و فرهنگ سازی را موضوعی مهم در رابطه با درختکاری و حفظ آن اعلام کرد..
**فرهنگ سازی در حفظ و توسعه منابع طبیعی نقش اساسی دارد
همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران نیز در این جلسه گفت: فرهنگ سازی در حفظ، احیاء و توسعه پایدار منابع طبیعی نقش موثر و اساسی دارد و مؤلفه اصلی در این زمینه نقش مردم است..
علی کیان اظهار کرد: یکی از تکالیف اصلی سازمانی ما ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین آحاد جامعه است که از این رو هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی است تا مردم و افکار عمومی در جریان فعالیت های منابع طبیعی و اهمیت آن قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه شعار هفته منابع طبیعی امسال « منابع طبیعی با مردم، برای مردم » است اظهار کرد: رویکرد اصلی ما در برنامه های هفته منابع طبیعی حضور حداکثری مردم است که اعتقاد داریم رکن اصلی برگزاری هفته منابع طبیعی حضور پررنگ خود مردم است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرائی به ویژه دهیاری ها در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی را مورد تأکید قرار داد
هفته منابع طبیعی و آبخیزداری از 15 اسفند آغاز و تا 21 اسفندماه ادامه دارد.
کاشت نهال توسط آحاد مختلف جامعه به ویژه خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانش آموزان و دانشجویان هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه اهالی رسانه از ویژه برنامه های مهم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در سراسر کشور از جمله تهران است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7243/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال