حضورباشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن بار مسئولیت مدیران را سنگین کرد

تهران - ایرنا - تهران - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور گسترده و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، بار مسئولیت مدیران برای کار و تلاش در جهت خدمت رسانی مطلوب و بهینه را بسیار سنگین کرد.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه در چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران افزود: لازم است از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن به رغم وجود برخی مشکلات و کاستی ها قدردانی کنیم.
وی اظهار کرد: این حضور بار مسئولیت مدیران نظام را برای اصلاح وضعیت فعلی و افزایش کارآمدی و خدمت‌رسانی مطلوب بسیار سنگین کرده است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به مسایل مطرح شده در خصوص روند بررسی بودجه در شورا اشاره و تصریح کرد: اصلاح نظام مدیریت مالی و تامین و تخصیص بودجه شهرداری تهران، فرایندی پیچیده و حساس است که باید هدفمند و در عین حال حساب ‌شده باشد.
هاشمی گفت: تحقق این مهم موجب ‌ثبات ساختار و امنیت روانی کارکنان حوزه مدیریت شهری به عنوان یک سرمایه اجتماعی خواهد شد.
وی گفت: دامن زدن به انتظارات نظام مالی مدیریت شهری برای اصلاح به صورت دفعی و یک شبه، تنها به سرخوردگی جامعه و افزایش شکاف شهروندان و مدیریت شهری منجر می شود.
هاشمی افزود: اصلاحات باید مستمر و گام به گام باشد چرا که اصلاحات یک شبه تداوم نداشته و روندی شتاب‌زده و ناپایدار است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اصلا درست نیست که موضوع غیرواقعی مخالفت مدیریت شهری با فعالیت‌های مذهبی، دینی و انقلابی مطرح و به سرمایه اجتماعی و ثبات در شهرداری تهران آسیب زده شود.
هاشمی افزود: سیاست اصلی شورای و مدیریت شهری تهران، ساماندهی اعتبارات فرهنگی، اجتماعی و شفاف‌سازی روند تامین و تخصیص بودجه است که این رویکرد نباید به مخالفت با فعالیت‌های مذهبی در سطح شهر تعبیر شود.
به گفته وی، دستگاه‌های زیادی مشغول موازی کاری در حوزه فعالیت های فرهنگی
و مذهبی سطح شهر تهران هستند که بی توجهی به ساماندهی این فعالیت‌ها می‌تواند موجب اتلاف منابع، ایجاد رانت و حیف و میل بیت‌المال شود.
وی گفت: در این میان شایعه پراکنی و اتهام زنی به مدیریت شهری تهران مبنی بر مخالفت با فرهنگ دینی، اقدامی نادرست و غیراخلاقی است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مشکلات ساختاری در نظام بودجه ریزی و هزینه های شهرداری وجود دارد، اظهار کرد: این ساختار غلط ظرف چند ماه اصلاح نمی شود و به همین دلیل شورا در بررسی و اصلاح لایحه بودجه و راستی ‌آزمایی اعمال سیاست‌های مدیریت شهری، کار دشواری پیش رو دارد.

* حاکمیت باید مسئولیت افراد زندانی را بپذیرد
مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز درادامه این جلسه با اشاره به اخبار منتشره مبنی بر خودکشی یکی از فعالان محیط زیست در زندان، گفت: اگر یک فرد زندانی دچار وضعیتی می شود که دست به خودکشی می زند، باید حاکمیت و مجموعه متولی این بخش مسئولیت آن را بپذیرد.
الویری افزود: من به عنوان نماینده مردم در خصوص اتفاقی که در زندان برای کاووس سیدامامی افتاده، نمی توانم بی تفاوت باشم.
وی با بیان اینکه من 6 بار دستگیری و زندان را تجربه کرده ام، گفت: اگر یک زندانی به هر دلیل دست به خودکشی می زند، مسئولیتش با حاکمیت است و حاکمیت باید این مسئولیت را بپذیرند.
شهربانو امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به موضوع دستگیری فعالان محیط زیست، گفت: در این خصوص جلسه ای با فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار و دغدغه و نگرانی خانواده‌های دستگیرشدگان برای اطلاع به مسئولان امنیتی و اطلاعاتی مطرح شد.
به گفته وی، همچنین فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز برای بیان دغدغه و نگرانی خانواده‌های دستگیرشدگان جلسه ای را با نهادهای امنیتی داشته است.
امانی اظهار کرد: دغدغه و نگرانی خانواده افراد بازداشت‌شده، امنیت جانی این افراد است که متولیان امر باید دراین زمینه مسئولیت داشته و پاسخگو باشند.
به گفته وی، بیش از ۴۰ نمایندگان فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز قرار است در جلسه امروز مجلس دراین خصوص به وزرای اطلاعات و دادگستری تذکر بدهند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقا امینی - انتشار: محسن فتاحی
تهرام/7244/1735**1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال