اکرم محمدی قهرمان رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان شد

تهران- ایرنا- سرپرست هیات بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران گفت: 'اکرم محمدی امین' از استان البرز قهرمان سیزدهمین دوره رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان در تهران شد.

پیام نظر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سیزدهمین دوره مسابقات رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان با حضور 14 نفر برتر کشور به میزبانی هیات تهران در ورزشگاه حیدرنیا طی روزهای 16 تا 19 بهمن برگزار شد و 'اکرم محمدی امین' از استان البرز با پیروزی 3 بر صفر برابر 'ارمغان حسنی' از اصفهان به مقام قهرمانی این دوره از رقابت ها رسید.
وی افزود: در دیدار رده بندی نیز 'مریم ابراهیمی بسابی' از البرز با غلبه بر 'سارا بهاروندی' از تهران بر سکوی سوم رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان ایستاد.
به گفته نظر، نفرات اول تا سوم سیزدهمین دوره رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان به ترتیب 15 ، 10 و پنج میلیون ریال دریافت کردند.
سرپرست هیات بولینگ و بیلیارد و بولس استان تهران با بیان اینکه در 6 ماه گذشته پایتخت میزبان 6 دوره مسابقات کشوری بیلیارد و اسنوکر در سطوح مختلف بود، تصریح کرد: برای بسط و گسترش رشته های بیلیاردی به ویژه در سطوح نوجوانان و بانوان برنامه های ویژه ای داریم و طرح استعدادیابی این رشته به زودی آغاز می شود.
سنوکر شکلی از بیلیارد است که روی میز بزرگی پوشیده از پارچهٔ فلانل که دارای 6 حفره است بازی می‌شود. چهار سوراخ در چهارگوشه میز و دو سوراخ دیگر در وسط کنارهٔ میز قرار دارند. رنگ سبز رویه میز نشانی از دورانی‌ست که بازی بر روی چمن انجام می‌شده است؛ در آن زمان ضربه‌ها با عصا زده می‌شده و بعدها به میزهای کنونی و با چوب‌های حرفه‌ای ‌تر تکامل یافته است.
خبرنگار: مهدی مقدر - انتشار: روح الله صائب
تهرام/6003/9343

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال