20 هزار اصله از درختان منطقه 20 هرس شد

شهرری – ایرنا - معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 تهران از تداوم اجرای عملیات هرس زمستانه و پیرایش درختان با هدف حفظ زیبایی و مقاوم سازی درختان معابر شهری خبر داد و گفت: 20 هزار اصله درخت در این راستا در منطقه 20 هرس شد.

سعید شیرازی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: فعالیت گروه های عملیاتی هرس زمستانه درختان معابر، میادین، بلوارها و بوستان های این منطقه از اواخر فصل پائیز آغاز و تا کنون بیش از 20 هزار اصله هرس شده است.
وی افزود: عملیات پیرایش درختان در بوستان های عظیم آباد، معراج، جانبازان، ماهور و بزرگراه های شهید کریمی، شهید آوینی، شهید رجایی و خیابان فدائیان اسلام در قالب هرس فرم، حذف شاخه های بیمار و آلوده ، خشکه زنی و توکشی درختان ، انجام شده است و تا پایان دی ماه عملیات هرس در معابر و محورهای اصلی خاتمه می یابد.
وی با اشاره به اینکه عملیات هرس در نواحی شش گانه فضای سبز با استفاده از ادوات و تجهیزات ویژه و اکیپ های کارآزموده انجام می شود، گفت: بعد از هرس، سرشاخه ها جمع آوری می شود و توسط دستگاه چیپر به چیپس چوب تبدیل می گردد و به عنوان مالچ در اراضی جنگل کاری و در ترکیب با خاک زراعی در جهت اصلاح خصوصیت فیزیکی خاک و تهویه آن مورد استفاده قرار می گیرد.
شیرازی هرس زمستانه را عامل مهمی در جوان سازی درختان و کنترل آفات و بیماری ها در سال آینده برشمرد و گفت: هرس و بازپیرایی شاخه های درختان هرساله با هدف رفع خطر شاخه های خشک، حذف شاخه های بیمار و همچنین آراستگی و تقویت درختان انجام می شود.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
6003
انتشاردهنده: روح اله صائب

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال