عضو شورای شهر تهران:

ساختمان های ناایمن تهران، جان مردم را تهدید می کند

شهرری ـ ایرنا ـ عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: حادثه پلاسکو زنگ خطری برای سایر ساختمان های فرسوده و ناایمن تهران است و لازم است تا سطح ایمنی ساختمان ها در پیشگیری از آتش سوزی در کشور توسعه یابد.

به گزارش ایرنا، حسن خلیل آبادی روز شنبه در مراسم دیدار و دلجویی از خانواده های شهدای آتش نشان پلاسکو در شهرری به تعداد بالای ساختمان های فرسوده و پرریسک در تهران و شهرری اشاره کرد و گفت: شهرداران نواحی مختلف تهران و مالکان ساختمان ها باید این اماکن را شناسایی و در جهت نوسازی آن تلاش کنند تا از فجایعی مانند پلاسکو در آینده پیشگیری شود.
وی افزود: شهدای پلاسکو روح ایثار و از خود گذشتگی را بار دیگر در جامعه تاباندن و مایه دلگرمی و پشت گرمی ملت ایران شده اند.
خلیل آبادی ادامه داد: بسیاری از مشاغل در ذات خود نوعی ایثارگری و جانفشانی را به همراه دارند ولی از خود گذشتگی شغل شریف آتش نشانی بیشتر از سایر مشاغل است.
وی بزرگترین ارزش کار آتش نشان ها را از جان خود گذشتن برای زنده ماندن سایر افراد جامعه عنوان کرد و افزود: آتش نشان ها در حادثه پلاسکو با تلاش و ایثار مثال زدنی کاری کردند که کمترین آسیب به مردم عادی و افراد شاغل در این ساختمان وارد شد.
خلیل آبادی عملکرد شهدای آتش نشان را مانند کار بزرگ شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست و یادآور شد: شهدای هشت سال دفاع مقدس بدون هیچ نیازی مادی پای به میادین نبرد گذاشتند و از جان خود برای آسایش مردم گذشتند، آتش نشانان نیز امروز پیرو این شهدا جان خود را برای زنده ماندن سایر افراد جامعه به خطر می اندازند.
مراسم دیدار و دلجویی از خانواده های شهیدان آتش نشان پلاسکو بهنام میرزاخانی و رضا شفیعی روز شنبه با حضور خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، صفوی شهردار منطقه 20، داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران و جمعی از مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 در شهرری برگزار شد.
3218/6003
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه ** انتشار: روح اله صائب

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال