راهپیمایی مردم استان تهران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین پس از نماز جمعه

تهران-ایرنا-رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت : مردم استان تهران پس از اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از تصمیم رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت خانه این کشور به قدس شریف ،راهپیمایی می کنند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : سیاست های خصمانه دولت آمریکا و حمایت از رژیم غاصب و اشغالگر قدس ، اوج دشمنی با جهان اسلام است و مردم ایران اسلامی در اعتراض به این تصمیم پس از اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه راهپیمایی اعتراض آمیز برپا می کنند.
وی افزود : مردم استان تهران نیز پس از اقامه نماز جمعه در 38 نقطه از استان در صفوفی به هم فشرده ، در راهپیمایی اعتراض آمیز شرکت می کنند تا ضمن اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین ، ا نزجار خود را در تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت خانه این کشور به قدس شریف اعلام کنند.
وی تصریح کرد: دفاع از مردم مظلوم فلسطین ازآرمان های انقلاب اسلامی ملت ایران است و ملت ایران هیچ گاه از این آرمان دست بر نمی دارند.
کنگره آمریکا در سال 1995 میلادی، قانونی را به تصویب رساند که به ‌موجب آن سفارتخانه آمریکا باید به قدس منتقل شود، اما رؤسای جمهوری آمریکا هر یک پس از دیگری، اجرای این مصوبه را هر 6 ماه به تعویق انداختند.
ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته دستور انتقال سفارت خانه این کشور به قدس شریف را امضا کرد که این اقدام با موجی از مخالفت های جهانی مواجه شد.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید حسن میری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7254 / 1539

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال