استاندار تهران: مدیران در نشست های تصمیم گیری از جوانان استفاده کنند

تهران ـ ایرنا ـ استاندار تهران گفت: مدیران و فرمانداران شهرستان های استان تهران در نشست های تصمیم گیری پیرامون مسائل جوانان حتما از وجود و نظرات خود جوانان استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی عصر سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان تهران گفت: جوانان به مسائل خود اشراف کامل داشته و نیازهای خود را می شناسند و برای همین جوانان باید در نشست های تصمیم گیری حضوری موثر و مداوم داشته باشند.
وی گفت: مدیران به جوانان وقت و فرصت اظهار نظر بدهند و حتی اگر اظهارات آنان باب میل مدیران نباشد از اظهارات و نظرات آنان استفاده کنند تا تاثیر اظهارات آنان را در آینده کشور ببینند.
مقیمی گفت: آینده کشور از جمله مسائل مربوط به جوانان کشور به تصمیمات معقول و منطقی مدیران کشور بستگی دارد و هر چقدر دقت نظر بیشتری در این زمینه صورت گیرد موفقیت بیشتری خواهیم داشت.
وی گفت: فاصله نسلی میان مدیران کشور و جوانان نباید اجازه دهد تا مدیران کشور از مسائل جوانان غافل شوند.
مقیمی گفت: باید نگاه به جوانان کشور اصلاح شده و مدیران با آنان ارتباط برقرار کرده و منظور آنان را به خوبی درک کنند.
وی با بیان اینکه موضوع ساماندهی امور جوانان برای استانداری تهران اهمیت زیادی دارد افزود: برای رفع مسائل و مشکلات جوانان جلسات دائمی برگزار می شود و در این جلسات از جوانان و سازمان های مردم نهاد مرتبط با مسائل آنان نیز باید حضور داشته باشند.
مقیمی بر تکلیف فرمانداران شهرستان های استان تهران برای ارائه و اجرای برنامه جامع ساماندهی امور جوانان تاکید کرد.
وی بر جایگزینی جوانان کشور به جای مدیران مسن فعلی تاکید کرد و افزود: البته این جایگزینی باید مراحل اداری و مدیریتی خود را طی کند تا نتیجه و ثمره بهتری نصیب کشور شود.
مقیمی گفت: در هر صورت یکی از سیاست های اصلی جایگزین کردن جوانان در مصادر امور است که باید با جدیت دنبال شود.
مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست با بیان اینکه آمار و ارقام حاکی از وضعیت نامطلوب استان تهران در حوزه جوانان است افزود: علت اصلی این مساله ضعف مدیران در اجرای برنامه های مرتبط با حوزه جوانان است.
امید محدث بر استفاده مدیران از جوانان در بخش های مختلف مدیریتی تاکید کرد و افزود: نباید از جوانان به عنوان مشاور استفاده کرد بلکه باید آنان را در متن قرار داد و مدیران با سابقه امر مشاوره به جوانان را عهده دار شوند.
وی گفت: استان تهران در واگذاری مسئولیت ها به جوانان خوب عمل نکرده است و باید نگاه در این زمینه متحول شود.
محدث گفت: هر جا کار به مردم و سازمان های مردم نهاد واگذار شده است امور مربوط به جوانان رشد معنا دار کرده و آسیب های اجتماعی به طرز محسوسی کاهش یافته است.
مدیر کل امور ورزش و جوانان استان تهران نیز در پایان این نشست در گفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری دومین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان تهران را ارائه گزارش عملکرد از سوی نهادهای مرتبط با امور جوانان ذکر کرد.
رضا گل محمدی گفت: در این نشست مقرر شد نهادها و ارگان ها به تکالیف خود در این زمینه با سرعت و جدیت بیشتری عمل کنند.
وی گفت: در این نشست مقیمی استاندار تهران بر به کارگیری جوانان توسط دستگاه های دولتی در قالب های مختلف اعم از مشاوره و یا جایگزینی مدیران قدیمی تاکید کرد.
گل محمدی گفت: تشکیل جلسات منظم برای ساماندهی امور جوانان به ریاست فرمانداران در شهرستان های استان تهران از مصوبات این نشست بود.
خبرنگار: محمد بیدارمنش**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/6139//1348

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال