بیش از 650 هزار خیر مدرسه ساز در کشور فعالیت می کنند

تهران - ایرنا - رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: بیش از 650 هزار خیر مدرسه ساز در کشور فعالیت کرده و در مدرسه سازی مشارکت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا حافظی روز سه شنبه در آیین آغاز عملیات تخریب و بازسازی کامل مدرسه حسن ضیائیان در منطقه یک آموزش و پرورش تهران با اشاره به پیشینه تاسیس و فعالیت مجمع خیران مدرسه ساز کشور اظهار کرد: این مجمع 21 سال گذشته فعالیت خود را در حوزه مدرسه سازی با تعداد اندکی از خیران آغاز کرد و هسته مرکزی مجمع خیران مدرسه ساز در شهر مشهد پایه گذاری شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 650 هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور و یک هزار نفر در خارج کشور با این مجمع همکاری دارند، افزود: جامعه خیران مدرسه ساز تاکنون موفق شده که 37 درصد کل مدارس کشور را با همت نیک اندیشان احداث کند و افتخار بزرگی را در سطح جهان به وجود آورد.
حافظی با تاکید بر اهمیت مدرسه سازی گفت: مدرسه سازی، حرکت فرهنگی خداپسندانه ای است و بر اساس آموزه های دین اسلام، فضیلت دانش والاتر از عباداتی است که ما مسلمانان به جای می آوریم و خیرین مدرسه ساز که در این مسیر سرمایه گذاری می کنند، برکات آن را در زندگی خود خواهند دید.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به فعالیت های این مجمع در خارج از کشور اظهار کرد: با توجه به بازدیدی که اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز کشور از مدارس برون مرزی و تحصیل دانش آموزان ایرانی در این مدارس داشتند، دریافتند که این دانش آموزان در خارج کشور، زبان مادری و ملیت خود را به تدریج به دست فراموشی می سپارند.
وی گفت: براین اساس مجمع خیرین مدرسه ساز به عنوان تشکلی مردمی برای ایرانیان برون مرزی، اقدام به تاسیس مدرسه ایرانی کرده که در آن دروس ایرانی تدریس می شود تا دانش آموزان ایرانی در خارج کشور حداقل زبان مادری و ملیت خود را فراموش نکنند که این اقدام در 12سال گذشته با تشکیل مجمع خیرین در امارات عربی و تاسیس مدرسه توحید در دبی آغاز شد.
حافظی، تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز در آنکارا، استانبول، هندوستان و آلمان و تاسیس مدارسی در این کشورها را از جمله اقدامات مجمع خیرین مدرسه ساز کشور عنوان کرد و افزود: به زودی مجمع خیرین مدرسه ساز در کانادا نیز تشکیل خواهد شد.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: این مجمع تاکنون موفق شد که مجمع خیرین مسکن ساز، دانشگاه ساز، کتابخانه ساز و راه و ترابری را به عنوان تشکل های مردمی راه اندازی و انگیزه ای را برای اقدامات خیرخواهانه در سطح کشور به وجود آورد.
سیدمهدی اعرابی دبیر شورایاری محله اوین نیز در این آیین با اشاره به پیشینه 56 ساله مدرسه حسن ضیائیان گفت: این مدرسه با اهدای زمینی توسط حسن ضیائیان و با کمک شهرداری تاسیس شد که بسیاری از بزرگان و اهالی محله اوین در این مدرسه تحصیل کردند.
وی، تعمیر و بازسازی مدارس قدیمی و فرسوده در منطقه یک شهر تهران را یک ضرورت دانست و افزود: مشارکت مردم و مجمع خیران مدرسه ساز می تواند در این زمینه نقش اساسی داشته باشد.
حسن بذرافشان خیر مدرسه ساز مدرسه ضیائیان نیز در این آیین گفت: کمک به تعلیم و تربیت جز وظایف ما است و خدا را شاکرم که فرزندان من نیز در امر مدرسه سازی مشارکت می کنند.
وی با اشاره به پیشینه مدرسه ضیائیان و تغییر و تحولاتی که در طول 50 سال گذشته داشته، ابراز امیدواری کرد: با کمک محمدجواد بذرافشان مدرسه ای در خورشان آموزش و پرورش و دانش آموزان احداث کرده و مدرسه ای نمونه در شمیرانات باشد.
مدرسه ضیائیان با قدمت بیش از 50 سال در منطقه یک آموزش و پرورش شهر تهران به همت حسن و محمدجواد بذرافشان تخریب و بازسازی خواهد شد.
آیین کلنگ زنی مدرسه ضیائیان در منطقه یک شهر تهران روز سه شنبه با حضور محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، حسن و محمدجواد بذرافشان خیران مدرسه ساز مدرسه ضیائیان، حبیب اله تاجیک اسماعیلی شهردار منطقه یک شهر تهران و جمعی از مسئولان، خیران مدرسه ساز و خانواده شهدا در این مدرسه برگزار شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال