استاد دانشگاه:

دولت دوازدهم با رای قاطع نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی تشکیل می شود

تهران- ایرنا- استاد دانشگاه و قائم مقام سابق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمامی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از یک برنامه جامع و مدون برخوردار هستند گفت: برای اینکه دولت دوازدهم از قدرت بیشتری برخوردار باشد نیاز است مجلس شورای اسلامی به این وزرای پیشنهادی رای اعتماد دهد.

غلامرضا کریمی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد که وزرای معرفی شده دولت به مجلس شورای اسلامی از یک تجربه و برنامه های ویژه ای در حوزه های کار خود برخوردار هستند و پیش بینی می شود این وزرای پیشنهادی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد قاطع بگیرند.
وی اظهار کرد: برای اینکه دولت دوازدهم با قدرت شروع به کار کند انتظار می رود مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد به وزرا زمینه ساز این اتفاق بزرگ باشد.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه وزارت امور خارجه در 4 سال آینده با تغییرات ساختاری نگاه اقتصادی به مسائل خود دارد ادامه داد: وزیر امور خارجه در 4 سال گذشته بسیاری از چالش ها و مشکلات کشور را در عرصه بین المللی مرتفع کرد و با توجه به اینکه این محدودیت ها و مشکلات به ویژه در پرونده هسته ای به سرانجام رسیده پیش بینی می شود وزارت امور خارجه در دور جدید به مسائل اقتصادی متمرکز باشد .
وی تصریح کرد: وزارت امور خارجه با تعاملات اقتصادی خود با کشورهای مختلف می تواند زمینه ساز افزایش تعاملات اقتصادی ایران با سایر کشورها شود.

**بطحایی از درون وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است
قائم مقام سابق وزارت آموزش و پرورش در امور بین الملل درباره گزینه پیشنهادی دولت برای این وزارتخانه نیز گفت: سید محمد بطحایی با گرفتن رای اعتماد نمایندگان ، برای دومین بار وزیر آموزش و پرورش انتخاب می شود.
وی خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم از درون ساختار وزارت آموزش و پرورش در سطوح مختلف فعالیت کرده و با تمامی مسائل و مشکلات درونی این وزارتخانه آشنا است.
کریمی اظهار کرد: اساسی ترین مسائل و مشکلات فرهنگیان وضعیت معیشتی آنان است که وزیر پیشنهادی با اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان و نظام جامع رفاهی فرهنگیان به وضعیت معیشتی فرهنگیان نگاه ویژه ای دارد و همچنین تلاش دارد که کیفیت آموزشی کشور افزایش پیدا کند.
وی تصریح کرد: والاترین هدف وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم خدمت به فرهنگیان و دانش آموزان است که برای تحقق این هدف وزیر پیشنهادی اعتقاد دارد که باید از تمامی ظرفیتها و توانمندی های موجود در وزارتخانه استفاده شود.
به گفته وی، بطحایی در طول خدمت خود در وزارت آموزش و پرورش با جناح های سیاسی مختلف کار کرده ولی همواره مشی اصلاح طلبی داشته و در تمامی این سالها سعی کرده از ظرفیت ها و توانمندی های افراد توانمند فارغ از گرایش های سیاسی استفاده کند.
رئیس جمهوری روز سه شنبه 17 مرداد ماه فهرست 17 وزیر پیشنهادی را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد .
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه فردا سه شنبه برنامه دولت روحانی و وزرای پیشنهادی را بررسی می کنند.
بر اساس قانون اساسی، یک هفته پس از معرفی وزرای پیشنهادی دولت، باید جلسه رای اعتماد به آنان برگزار شود .
خبرنگار: سید جواد آل داود - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال