سالانه 420 واگن مترو توسط شرکت واگن سازی تهران تولید می شود

تهران- ایرنا- قائم مقام فنی شرکت واگن سازی تهران گفت: کارخانه واگن سازی قادر است با فعالیت در 2 شیفت کاری سالانه 420 واگن مترو تولید کند که در صورت اجرای طرح توسعه 250 واگن به این تعداد اضافه می شود.

رامین مسعود روز چهارشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از شرکت واگن سازی تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج تا شش هزار واگن مترو برای تهران و سایر کلانشهرهای کشور مورد نیاز است که شرکت واگن سازی قادر است در طول هفت سال این مقدار را تولید کند.
قائم مقام شرکت واگن سازی افزود: تاکنون بیش از هزار واگن مترو تولید شده و در حال حاضر 70 درصد واگن های مترو تهران در این کارخانه تولید شده اند.
به گفته وی مجوز بومی سازی تا 55 درصد از طرف دولت به این شرکت داده شده اما در حال افزایش آن تا 85 درصد هستند.
مسعود یادآور شد: تاکنون شش نوع واگن مترو شامل قطار دو طبقه برای خطوط بومی با بار سنگین مسافری، قطار هفت واگنه با بدنه فولادی آلومینیومی، قطار سه واگنه برای خط فرودگاه مهرآباد، قطار پنج واگنه برای خط 2 مترو مشهد و قطار هفت واگنه خط فرودگاه امام خمینی (ره) با بدنه آلومینیومی توسط این شرکت ساخته و تحویل داده شده است.
وی با بیان اینکه طول عمر هر قطار 30 سال تعریف شده است گفت: این قطارها هر چهار سال نیازمند تعمیرات است که این اقدامات در سه تعمیرگاه واقع در مهرشهر، صادقیه و فتح آباد انجام می شود.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/9353//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال