فراخوان ثبت نام دهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی اعلام شد

تهران-ایرنا- فرهنگسرای اندیشه فراخوان ثبت نام در دهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی، مداحان دانش آموز شهر تهران، را اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، دهمین آئین تجلیل از نوگلان حسینی همچون سال های گذشته، در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.
سازمان دانش آموزی شهر تهران و کانون مداحان و شاعران آیینی کشور در برگزاری این آیین همکاری دارند.
سجاد نوروزی مدیر فرهنگسرای اندیشه با تشریح کلیات و اهداف برگزاری دهمین آئین تجلیل از نوگلان حسینی گفت: نشر و اشاعه فرهنگ دینی، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم اهل بیت(ع) و شناسایی استعدادهای بالقوه مداحان نوجوان از جمله اهداف برگزاری این آیین است.
وی درباره شاخص های انتخاب دانش آموزان در این همایش افزود: کانون مداحان و شاعران آیینی خوش صدایی و تلفظ صحیح عبارات برای مقطع ابتدایی و در مقطع راهنمایی علاوه بر خوش صدایی، مقتل شناسی، رعایت اصول مداحی و روضه خوانی را مدنظر قرار داده است.
نوروزی اظهار کرد: در مقطع متوسطه علاوه بر شاخص های ذکر شده آشنایی کافی با روایت ها و احادیث معتبر نیز در نظر گرفته شده است.
مدیر فرهنگسرای اندیشه با تاکید بر حضور مداحان و داوران پیشکسوت در آیین تجلیل از نوگلان حسینی گفت: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این مراسم کمک می کند تا در آینده این نوگلان توسط کانون مداحان شهر تهران کلاس های آموزشی را به صورت جدی ادامه بدهند.
وی درباره نحوه و مهلت ثبت نام دانش آموزان در دهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی اظهار کرد: امسال همچون دوره های گذشته با همکاری با سازمان دانش آموزی شهر تهران، فراخوانی برای ثبت نام دانش آموزان علاقه مند در تاریخ 10 مهر، به مدارس شهر تهران ارسال شد.
نوروزی افزود: دانش آموزان می توانند تا 19 مهرماه با مراجعه به دفتر معاونت پرورشی مدارس خود در آیین تجلیل از نوگلان حسینی، نام نویسی کنند.
مدیر فرهنگسرای اندیشه اظهار کرد: آزمون مقدماتی ثبت نام کنندگان در همایش نوگلان حسینی در مقطع ابتدایی روز سه شنبه 27 مهرماه، مقطع راهنمایی روز چهارشنبه 28 مهرماه و مقطع دبیرستان روز پنجشنبه 29 مهرماه در محل فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.
وی افزود: آزمون نهایی دهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی روزهای یکم آبان ماه در مقطع ابتدایی، دوم آبان ماه در مقطع راهنمایی و سوم آبان ماه در مقطع دبیرستان برگزار خواهد شد.
نوروزی اظهار کرد: پس از برگزاری آزمون ها، از هر مقطع تحصیلی نفرات برگزیده توسط هیئت داوران، طی مراسمی روز پنجشنبه (6 آبان ماه) در آمفی تئاتر فرهنگسرای اندیشه تجلیل خواهند شد.
مدیر فرهنگسرای اندیشه افزود: در آیین اختتامیه دهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی، مداحان دانش آموز شهر تهران، به نفرات برگزیده مقطع ابتدایی علاوه بر تندیس و لوح تقدیر مبلغ پنج میلیون ریال هدیه نقدی و در مقاطع راهنمایی و دبیرستان علاوه بر تندیس و لوح تقدیر سفر به عتبات عالیات تعلق می گیرد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی می توانند با شماره تلفن 88765509 تماس بگیرند.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی - انتشاردهنده: محمد آجورلو0
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال