باند سارقان رینگ و لاستیک خودرو تهران منهدم شد

تهران- ایرنا- مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سرقت و فروش رینگ و لاستیک خودرو خبر داد و اعلام کرد: شکات و مالباختگان برای تحویل گرفتن اموالشان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در پی رصد اخبار و اطلاعات مشخص شد که یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت لوازم خودرو بنام «میثم» (40 ساله) با اجاره مغازه ای در منطقه شادآباد، اقدام به خرید و فروش رینگ و لاستیک از جمله نو و کارکرده می کند.
با توجه به سوابق میثم در زمینه خرید و فروش اموال مسروقه خودرو و احتمال سرقتی بودن رینگ و لاستیک های دسته دوم داخل مغازه، هماهنگی های لازم قضایی با دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران انجام و کارآگاهان در بازرسی از مغازه موفق به کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه خودروهای خارجی بویژه خودروهای شاسی بلند شدند.
*شناسایی و دستگیری دو سارق
براساس این گزارش میثم به مسروقه بودن اموال اعتراف کرد و گفت که رینگ و لاستیک های مسروقه را از جوانی بنام امیر خریداری کرده است؛ در ادامه تحقیقات «امیر . ط» (30 ساله) در منطقه پونک شناسایی ، دستگیر و پس از مواجه حضوری با خریدار اموال مسروقه (میثم) به فروش دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه اعتراف کرد.
امیر نیز در بازجویی صراحتا به دهها فقره سرقت رینگ و لاستیک خودروهای خارجی اعتراف و همدستش بنام «امیر . د»(30 ساله) را نیز معرفی کرد و گفت که همدستش از دوستان دوران سربازی وی است و هر دو پس از پایان دوران خدمت با وجود عدم نیاز مالی (بواسطه وضعیت مناسب مالی پدرانشان) تصمیم به تشکیل باند دو نفره سرقت گرفته و با یک دستگاه خودرو سواری MVM سرقت ها را در مناطق شمال و شمال غرب تهران انجام داده اند.
با شناسایی محل تردد «امیر . د» در نمایشگاه خودروی متعلق به پدرش در شمال تهران ، کارآگاهان دومین متهم اصلی پرونده را نیز دستگیر کردند و وی نیز صراحتا به دهها فقره سرقت رینگ و لاستیک خودرو اعتراف و عنوان داشت که عمده سرقت هایشان را در تاریکی شب انجام داده اند.
براساس این گزارش هر دو متهم اصلی پرونده ، در اعترافاتشان صراحتا به فروش دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه به تعدادی از خریداران اموال مسروقه اعتراف کردند که با شناسایی محل فعالیت این افراد در مناطق امیرکبیر و سهروردی و بازرسی از این مراکز ، دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه متعلق به انواع خودروهای خارجی کشف و توقیف شد.
سرهنگ کاراگاه احمـد نجفی رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این پرونده گفت: با کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه و اعتراف متهمان به انجام دهها فقره سرقت رینگ و لاستیک انواع خودروهای خارجی و برای جبران خسارات مالباختگان و تحویل اموال مسروقه، هماهنگی لازم با مقام قضایی انجام و دستور تحویل اموال مکشوفه به مالباختگان و صاحبان آنها صادر شده است.
وی افزود: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت لوازم خودرو (رینگ ولاستیک) قرار گرفتند دعوت می شود تا بهمراه پرونده شکایتی خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند تا نسبت به تحویل اموالشان اقدام شود.
تهرام/9343//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال