658 زندانی استان تهران آموزش های مهارتی دریافت کردند

تهران- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: به منظور کاهش آسیب های اجتماعی از ابتدای سال جاری تاکنون به 658 زندانی مرد در این استان آموزش های فنی و حرفه ای ارائه شد.

حمیدرضا خانپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در رشته های جوشکاری، آرایشگری، آشپزی، خیاطی، خبازی، برق ساختمان، برق خودرو، مکانیک خودرو، صنعت ساختمان و فناوری اطلاعات آموزش دیدند.
وی خاطر نشان کرد: گواهینامه فنی و حرفه ای پس از ارائه آموزش های مهارتی و قبولی در آزمون مهارت، برای این افراد صادر شده است.
خانپور با بیان اینکه نداشتن مهارت و بیکاری یکی از دلایل گرایش به اعتیاد و بزهکاری است اظهار کرد: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای و ایجاد شرایط اولیه اشتغال در کنار اصلاح رفتار زندانیان، موجب توانمندسازی و حضور موثر آنان در جامعه می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران ارائه آموزش به زندانیان را در راستای انعقاد تفاهم نامه با سازمان زندان ها و ستاد مبارزه با مواد مخدرعنوان کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه سالانه بیش از 400 هزار نفر ساعت آموزش، به زندانیان و معتادان درمان یافته و خود معرف استان تهران ارائه می شود.
تهرام/7244/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال