ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان قدس به بهره برداری رسید

تهران - ایرنا - ایستگاه سنجش آلودگی هوا شهر قدس روز دوشنبه طی مراسمی با حضور مدیرکل محیط زیست استان تهران و فرماندار شهرستان قدس به بهره برداری رسید.

محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: برای نصب، تجهیز و بهره برداری از ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر قدس در مجموع شش میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه این ایستگاه در محوطه فرمانداری شهر قدس نصب و راه اندازی شده اظهار کرد: دستگاه های نصب شده در این ایستگاه قابلیت اندازه گیری تمام پارمترهای گازی از جمله دی اکسیدگوگرد، دی اکسیدنیتروژن، ازن، منواکسیدکربن و متان را دارد.
رستگاری به وجود معادن شن و ماسه در سطح شهرستان قدس اشاره کرد و افزود: به منظور سنجش ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون دستگاه سنجش آلودگی این ذرات (آنالایزر) نیز در این ایستگاه نصب شده است.
وی افزود: در صورت تامین اعتبار تا پایان سال دستگاه سنجش ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون نیز در ایستگاه سنجش هوای شهر قدس نصب خواهد شد.

* صنایع با انجام هزینه های زیست محیطی از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در مراسم افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرستان قدس گفت: آن بخش از درآمدهای صنایع که صرف فعالیت های زیست محیطی شود در صورت تایید سازمان حفاظت محیط زیست از معافیت مالیاتی برخوردار می شود.
محمدهادی حیدرزاده همچنین وجود معادن شن و ماسه در غرب استان تهران را یکی از مشکلات زیست محیطی این منطقه عنوان کرد و افزود: طرح جهادی پایش زیست محیطی معادن استان تهران بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد و با معادنی که الزامات زیست محیطی را رعایت نکنند، برخورد خواهد شد.
تهرام/1699// 1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال