آموزش های محصول محور رونق اقتصاد ملی را در پی دارد

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به اجرای طرح آموزش های محصول محور در این استان افزود: توسعه آموزش های محصول محور مهارتی با تعامل بخش خصوصی، کاهش بیکاری، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی و رونق اقتصاد کشور را در پی دارد.

حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تقویت طرح آموزش های محصول محور را راهکاری برای افزایش درآمدزایی و ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد.
وی گفت: تنوع ارائه آموزش های محصول محور در جامعه به ایجاد اشتغال های خانگی و درآمد زایی کمک می کند.
خانپور توسعه کسب و کارهای بومی و خانگی بازار محور را راهکاری برای ایجاد اشتغال در سراسر جهان برشمرد و خاطر نشان کرد: امروزه فراگیری آموزش های مهارتی محصول محور فنی و حرفه ای در ایجاد مشاغل خانگی نقش تاثیرگذاری دارند.
وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی به طور رایگان در مراکز ثابت دولتی و با حداقل هزینه ها در موسسات کارآموزی آزاد ارائه می شوند افزود: کارآفرینانی که تمایل به شرکت در طرح محصول محور را دارند نیز می توانند با انعقاد تفاهم نامه آموزشی، مهارت های لازم را در گروه های 100 نفره به کارکنان خود آموزش دهند.
خانپور گفت: در راستای ارائه آموزش های محصول محور تاکنون آموزش راه اندازی آکواریوم و پرورش ماهیان زینتی، تراش فلزات، قالیبافی و سایر رشته ها در استان تهران اجرا شده است.
طرح اشتغال زایی آموزش های محصول محور با مشارکت کارآفرینان به طور تخصصی و بین رشته ای آموزش تولید محصولات و فروش محصول را در برمی گیرد.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال