18 استاندارد جدید برای اشتغالزایی در پرورش ماهیان زینتی تدوین شد

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به اشتغال پایدار تکثیر ماهیان زینتی در استان، از تدوین 18 استاندارد جدید بین المللی برای ایجاد اشتغال در زمینه پرورش ماهیان زینتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حمیدرضا خانپور' روز شنبه در حاشیه آیین افتتاح نخستین کارگاه آموزش محصول محور تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مروتی تهران در جمع خبرنگاران، افزود: پرورش و تکثیر ماهیان زینتی از جمله شغل هایی است که به صورت کارگاه محصول محور اشتغال پایدار در استان ایجاد می کند.
وی با تاکید بر ضرورت ایجاد مشاغل خانگی، اظهار کرد: علاقه مندان به نگهداری، تکثیر و پرورش ماهیان زینتی می توانند این شغل را در خانه ها راه اندازی کرده و برای خانواده اشتغال پایدار ایجاد کنند.
وی با اشاره به اینکه نداشتن آموزش و مهارت در تکثیر و پرورش ماهیان زینتی، افزایش تلفات و خسارت به آکواریوم داران را در پی دارد؛ افزود: آموزش نحوه تکثیر ماهیان و نگهداری آکواریوم به صورت رایگان در مرکز شهید مروتی( مرکز شماره 5 ) تهران ارائه می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بیان کرد: دراین مرکز سالانه بیش از 300 نفر می توانند در دوره های آموزش تخصصی محصول محور و پرورش ماهیان زینتی شرکت کنند.
وی آماده سازی و راه اندازی آکواریوم، ماهی دار کردن آکواریوم، کاشت گیاهان آبزی در آکواریوم، تغذیه ماهیان، تکثیر و زادآوری ماهیان، پیشگیری و درمان، برنامه ریزی و تحلیل اقتصاد تولید، بازاریابی و فروش را از جمله مراحل و استانداردهای آموزشی و مهارتی پرورش ماهیان زینتی عنوان کرد.
کارگاه آموزش محصول محور تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مروتی تهران قرار است به کارگاه تخصصی تکثیر ماهی 'دیسکس' در استان تهران تبدیل شود.
این ماهی زینتی از جمله ماهیان گرانقیمت است که قیمت آن با توجه به اندازه، رنگ و شکل ظاهر ماهی متفاوت است.
تهرام/7244/1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال