همزمان با سراسر کشور

بیش از 27 هزار کارآموز در استان تهران سنجش مهارت شدند

تهران - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: هفتمین مرحله آزمون و سنجش مهارت 27 هزار و 533 کارآموز و کارجو استان تهران برگزار شد.

'حمیدرضا خانپور' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفتمین مرحله آزمون کتبی سنجش مهارت کارجویان و کارآموزان استان تهران همزمان با سراسر کشور، در 20 حوزه سنجش استان تهران در 5 شیفت کاری برگزار شد.
وی با بیان اینکه 27 هزار و 533 کارجو و کارآموز در این دوره حضور داشتند؛ اظهار کرد: از این تعداد 14 هزار و 381 زن و 13 هزار و 152 مرد با یکدیگر رقابت کردند.
خانپور با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه ای در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر فعالیت دارد، یادآور شد: آزمون های سنجش در بخش های یاد شده برگزار شده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با بیان اینکه کارآموزان در 420 حرفه سنجش شدند، خاطر نشان کرد: حرفه های اتومکانیک، برق صنعتی و ساختمان، صنعت ساختمان، قالی بافی، صنایع غذایی، گردشگری و هتل داری، طراحی دوخت، جوشکاری، درب و پنجره سازی، درب و پنجره upvc، پرورش قارچ مهمترین حرفه های این دوره بوده است.
وی خاطر نشان کرد: نتایج آزمون یک هفته پس از برگزاری آزمون کتبی از طریق پورتال اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اعلام و مرحله عملی نیز برگزار می شود.
وی گفت: قبول شدگان در آزمون عملی نیز پس از قبولی، ظرف مدت یکماه، گواهینامه الکترونیکی مهارت بین المللی دریافت می کنند.
تهرام/7244/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال