بخش خصوصی در تربیت نیروی انسانی ماهر نقش بسزایی دارد

تهران - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بخش خصوصی در ارتقا سطح مهارت و تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد نقش مهمی را بر عهده دارد.

به گزارش ایرنا، 'حمیدرضا خانپور' روز پنجشنبه در نخستین سمینار تخصصی و مهارتی آسانسورهای دارای گیرلس 'gearless' بدون گیربکس اظهار داشت: با تداوم برنامه های آموزشی و منسجم بخش خصوصی بیش از گذشته فعال و با ارائه راهکارهای مناسب اهداف کلان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را دنبال می کند.
وی با بیان اینکه رونق اقتصادی کشور و ایجاد اشتغالزایی پایدار بایستی به بخش خصوصی و نیازهای صاحبان صنایع توجه شود، افزود: در صنعت ساختمان که یکی از رشته های مهم آموزش فنی و حرفه ای است، بخش خصوصی توانسته با موفقیت ظاهر و اشتغالزایی کند.
خانپور با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی رشته صنعت ساختمان و سمینارها در افزایش آگاهی فعالان این حوزه موثراست، تصریح کرد: ارتقاء سطح آموزش و مهارت شاغلین، افزایش ضریب ایمنی و رعایت استانداردهای بین المللی کار از جمله اهدافی است که در گذرهای مهارتی و سمینارها دنبال می شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، کاهش خطرات احتمالی برای شاغلین صنعت ساختمان را از دیگر اهداف برگزاری سمینار تخصصی و مهارتی آسانسورها در استان تهران عنوان کرد.
خانپور با بیان اینکه بر اساس گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیشترین حوادث ناشی از کار، در صنعت ساختمان اتفاق می افتد؛ تاکید کرد: افزایش آگاهی، دانش و مهارت شاغلین در صنعت ساختمان خطرات احتمالی کار در این صنعت را کاهش می دهد.
وی گفت: پرورش و تربیت نیروی انسانی مجرب و کارآمد، توسعه فرهنگ کارآفرینی، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش خلاقیت و نوآوری فردی و گروهی، توسعه فرهنگ مهارت آموزی، از بین بردن مدرک گرایی در بین جوانان از اهدافی است که باید با تلاش بخش خصوصی در سطح کشور محقق شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استاندارهای صنعت ساختمان به ویژه بخش آسانسورها، یادآور شد: تدوین استاندارها در این رشته باید به سمتی پیش رود که با تلفیق علم و فن، جوانان با دنیای واقعی کار آشنا شوند.
خانپور با بیان اینکه ضرورت بازنگری و تدوین استانداردهای جدید در این رشته وجود دارد افزود: فعالان این صنعت به ویژه شرکت ها و بخش خصوصی که دربخش آسانسورتلاش می کنند، استاندارهای مرتبط با این رشته را بازنگری کنند.
وی تاکید کرد: با تدوین استاندارهای جدید در بخش آسانسورها از سوی متخصصان داخلی، می توان استانداردهای جدید را در سایت سازمان بین المللی کار( ILO) بارگزاری کرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران خاطر نشان کرد: با بارگزاری استاندارهای جدید این صنعت در سایت سازمان بین المللی کار، بیش از 70 کشور جهان از تجربه و تخصص کارآفرینان ایرانی بهره مند می شوند.
آسانسورهای دارای گیرلس همانگونه که از اسم شان مشخص است بدون گیربکس کار و موتور آنها از نیروی مغناطیس استفاده می کند. این فناوری تولید توانسته نرمیت فوق العاده، امکان سرعت بالا و کارکرد بی صدا را برای این نوع سیستم آسانسور مهیا کند. آسانسورهای گیرلس به دو صورت با موتورخانه و بدون موتورخانه (روم لس) نصب و استفاده می شود.
نخستین سمینار تخصصی و مهارتی آسانسورهای دارای گیرلس (gearless) در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران با حضور شرکت های ساخت آسانسور و فعالین در این عرصه برگزار شد.
تهرام/7244/1724

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال