ایجاد زمینه اشتغال بیش از 3 هزار نفر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران

تهران - ایرنا - رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اشتغال بیش از 3 هزار نفر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری محصول محور با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان و فناوران زرین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران 'کورش پرند' انعقاد این تفاهم نامه را در راستای پیاده کردن طرح آموزش، تولید، برندسازی و فروش عنوان کرد و افزود: مهمترین هدف این تفاهم نامه استفاده از منابع سنگ های قیمتی کشور است.
وی گفت: کشور با داشتن 20 درصد از سنگ های قیمتی کل جهان ظرفیت های فراوانی در اختیار دارد که با توجه به دستاوردهای مثبت، این تفاهم نامه تا پایان سال 1395منعقد شده است.
پرند با بیان اینکه سنگ های قیمتی خام منابع ایران برای تراش و پرداخت به کشورهای دیگر منتقل و با 10 تا 20 درصد ارزش افزوده وارد کشور می شوند، اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و با استفاده از پتانسیل های منابع کشور و با مشارکت بخش خصوصی، اقتصاد بدون نفت احیاء می شود.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: توسعه و فرهنگ سازی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی می تواند بسیاری از جوانان کشور را به سمت اشتغال پایدار سوق دهد.

*توسعه اشتغال پایدار تراش سنگ های قیمتی تا سطح 10 هزار نفر برای عموم مردم
بر اساس این گزارش 'حمیدرضا خانپور' مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران نیز اظهار داشت: قرار گرفتن ایران بر روی کمربندی از ذخائر عظیم فلزات و کانی های معدنی موجب گسترش دانش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و صنعت فلز کاری از ایـــران به سایــر منــاطق جهــان را فراهم می سازد به طوری که جوانان می توانند به اشتغال پایدار در این رشته دست یابند.
وی رشته های زیرمجموعه تراش سنگ های قیمتی، طلا و جواهر سازی را بیش از 50 حرفه عنوان کرد و افزود: شناخت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، طراحی جواهرات کلاسیک و کامپیوتری، طلا و جواهرسازی از عناوین استانداردهای آموزشی حرفه تراش سنگ های قیمتی است.
خانپور گفت: کارآموزان و جوانان جویای کار بر اساس تفاهم نامه انجام شده، پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی، ظرف مدت یک ماه گواهینامه بین المللی مهارت دریافت می کنند و با کمک بانک های عامل و صندوق مهر امام رضا (ع) زمینه اشتغال مولد و پایدار برای آنها فراهم می شود.
تهرام/7244/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال