چند خبر فرهنگی؛

نمایشگاه «آنچه نمی بینیم» به نفع موسسه خیریه برپا شد

تهران-ایرنا- نمایشگاه عکس گروهی دانشجویان عکاسی با عنوان «آنچه نمی بینیم» برای کمک به توانبخشی بیماران موسسه خیریه سرای احسان در فرهنگسرای ابن سینا برپا شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا،این نمایشگاه عکس با همکاری عکاسان جوان برای کمک به توانبخشی بیماران موسسه خیریه سرای احسان و با هدف جلب کمک های مردمی به این موسسه برگزار شده است.
در این نمایشگاه 110 اثر در معرض دید عموم قرار گرفته، عمده عکس های این نمایشگاه آثار استاد زینالی عضو انجمن مستندسازان خانه سینما و مدرس دروس عکاسی و فیلم سازی با موضوع طبیعت و محیط زیست است.
تمامی عواید حاصل از این نمایشگاه برای نگهداری و توانبخشی بیماران روانی مزمن مرکز خیریه سرای احسان صرف خواهد شد.
علاقه مندان برای بازدید از آثار نمایشگاه «آنچه نمی بینیم» می توانند تا 18 دی ماه به گالری شماره 2 فرهنگسرای ابن سینا واقع در؛ شهرک قدس، فاز یک، خیابان ایران زمین شمالی مراجعه کنند.

*نمایشگاه گروهی پوستر «مهربان باشیم» در اندیشه
نگارخانه فرهنگسرای اندیشه به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) نمایشگاه گروهی پوستر «مهربان باشیم» را به سرپرستی جلال عطار زاده برپا کرده است.
جلال عطار زاده فارغ التحصیل ارتباط تصویری از دانشگاه هنر، طراح و گرافیست و مدرس دانشگاه در دروس گرافیک است. وی بیش از ده سال است برای گسترش فرهنگ مهر و مهربانی در میان شهروندان با رویکرد مهربانی و مهرورزی به صورت انفرادی و گروهی با موضوع فوق در رسیدن به قله های زیبای مهربانی نمایشگاه هایی را دایر کرده است.
عطار زاده با پیشینه برگزاری دو نمایشگاه دیگر با موضوع مهربانی در سال 91 و 92 در ایام میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) این بار با دعوت از دانشجویان خود برای طراحی پوستری با عنوان روز اخلاق و مهرورزی نمایشگاهی را با استفاده از احادیث مرتبط با مهر و مهربانی برای جلب توجه مخاطبان و بازدیدکنندگان به تاثیر مهربانی در سبک زندگی امروزی و جامعه انسانی برپا کرده تا از این طریق روحیه مهربانی را در بازدیدکنندگان از این آثار تقویت کند.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه تا 16 دی ماه فرصت دارند به فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه مراجعه کنند.

*نمایشگاه «مشق عشق» در فرهنگسرای شفق
نمایشگاه خوشنویسی «مشق عشق» با 29 اثر خوشنویسی از آثار لیلا ذوقی در نگارخانه فرهنگسرای شفق برپا شده است.
لیلا ذوقی متولد 1355 فارغ التحصیل رشته روانشناسی، دارای مدرک ممتاز نستعلیق و شکسته نستعلیق از انجمن خوشنویسان است، ذوقی از سال 1388 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و زیر نظر استاد محمدزاده و استاد علی طاووسی آموزش دیده و تاکنون برپایی یک نمایشگاه گروهی و یک نمایشگاه انفرادی را در کارنامه هنری خود دارد.
نمایشگاه «مشق عشق» تا 18 دی ماه در نگارخانه فرهنگسرای شفق به نشانی خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، خیابان 21، بوستان شفق برپاست.

*آثار کاریکاتور «شهر زندگی» در فرهنگسرای معرفت
آثار برگزیده کارگاه آموزشی «شهر زندگی» با موضوع آلودگی هوا با هدف ارتقای سواد بصری شهروندان و بهبود رفتارهای شهروندی از 14 دی ماه به مدت 10 روز در فرهنگسرای معرفت به نمایش درمی آید.
کارگاه آموزشی «شهر زندگی» پنجشنبه 13آذرماه پس از اعلام فراخوان و ثبت نام از هنرمندان کاریکاتوریست و با حضور کارشناس این برنامه استاد ابوالفضل محترمی برگزار شد.
در این نمایشگاه 20تابلو کاریکاتور در ابعاد 50در 70 از ابوالفضل محترمی، شهریار میرنیا، رضا قرچه داغی پور، مصطفی حسینی و زینب آرین خصال به نمایش درآمده است.
فرهنگسرای معرفت در میدان شهرزیبا، بلوار شهران، بعداز زیرگذر شهید همت واقع شده است.

*«بق بقوی پشت پنجره» در فرهنگسرای مهر
فرهنگسرای مهر به مناسبت روز اخلاق و مهرورزی فراخوان مسابقه عکاسی موبایلی با موضوع ثبت لحظات مهربانی و دانه دادن به پرنده ها را با عنوان «بق بقوی پشت پنجره» منتشر کرد.
سعید رنجبریان مدیر فرهنگی هنری منطقه 19 با اعلام این خبر گفت: ترویج مهربانی در همه امور کاری بسیار پسندیده است.
رنجبریان افزود: مهربانی از صفات بارز خداوند متعال است و پیامبران و همه انسان ها نیز به این صفت الهی واکنش مثبت نشان می دهند، ماهیت انسان مملو از مهربانی است و اگر محیط سالم روی ما تاثیر بگذارد، بعد خدایی بر بعد شیطانی غالب و باعث مهربان شدن همه انسان ها می شود.
وی ادامه داد: بر این اساس فراخوان مسابقه عکاسی «بق بقوی پشت پنجره» برای مهربانی و مهروزی با پرندگان در فصل سرد زمستان برگزار می شود.
رییس فرهنگسرای مهر بیان کرد: به علت اهمیت واقعی بودن تصاویر، هر گونه تغییرات و ایجاد افکت در عکس ها با نرم افزارهایی همچون فتوشاپ و... ممنوع است.
رنجبریان گفت: علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند تا پایان دهه فجر با تلفن همراه خود از لحظه های ناب مهربانی کردن با پرنده ها عکس گرفته و توسط نرم افزار وایبر با اعلام مشخصات فردی خود به شماره همراه 09011941441 ارسال و یا تصاویر خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی: mehr.farhangsara.ir ارسال کنند.
وی افزود: شرکت در جشنواره برای عموم شهروندان تهرانی آزاد است و هر شرکت کننده می تواند حداکثر 5 اثر ارسال کند و بهترین آثار به نام عکاسان علاوه بر چاپ در هفته نامه همشهری محله در فرهنگسرا به نمایش درخواهد آمد.
تهرام/7245/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال