نمایشگاه «قاب های روشن» در فرهنگسراهای تهران

تهران-ایرنا- فرهنگسراهای تهران نمایشگاه «قاب های روشن» را در قالب تصاویری از حضور مردم در راهپیمایی نهم دی ماه 88 بر پا کرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در این نمایشگاه 25 قاب شامل تصاویر حماسه مردم در دی ماه 88 به همراه «قاب ذره بین» هر عکس در معرض دید عموم قرار گرفته است. قاب ذره بین شامل بخشی از هر تصویر به همراه یکی از جملات رهبر در تبیین حرکت مردم در حماسه نهم دی است.
«قاب های روشن» میزبان آثار عکاسانی همچون رئوف محسنی، حامد ملک پور، مقداد مددی و سیدمحمود حسینی است. این نمایشگاه تا پایان دی ماه در نگار گذر اندیشه واقع در؛ خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه میزبان علاقه مندان است.

*قاب های روشن در فرهنگسرای خاتم
فرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 به مناسبت فرارسیدن سالگرد حماسه 9 دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، نمایشگاه عکس
«قاب های روشن» را به مدت 10 روز برگزار می کند.
این نمایشگاه بخشی از ویژه برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با عنوان «روز روشنایی» است که به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی در حال برگزاری است.
بر اساس این گزارش در نمایشگاه «قاب های روشن» گزیده عکس هایی با ابعاد 70*50 که با موضوع حماسه 9 دی سنخیت دارد به نمایش در می آید و بخشی از آنها تصاویر حضور مردم در راهپیمایی نهم دی ماه سال 1388 است.
این نمایشگاه تا 18 دی ماه جاری همه روزه از ساعت 9 تا 17 در نگار گذر دائمی خاتم (ص) به نشانی یافت آباد، میدان الغدیر، بلوار الغدیر شمالی، میدان جانبازان، جنب مجتمع شهید مختار سلیمانی، خانه فرهنگ امام علی (ع) میزبان شهروندان است.

*نمایشگاه عکس در نگارخانه گلستان
نمایشگاه عکس «قاب های روشن» برگزیده آثار هنرمندانی همچون رئوف محسنی، حامد ملک پور، مقداد مددی و سیدمحمود حسینی از مجموعه برنامه های «روز روشنایی» سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که به مناسبت سالروز حماسه نهم دی از 7 تا 13 دی ماه جاری در نگارخانه گلستان برپا شده است.
در این نمایشگاه تعداد 25 اثر در ابعاد 70*50 با موضوع حضور پرشور مردم در راهپیمایی نهم دی سال 88 در معرض دید شهروندان قرار گرفته است.
فرهنگ سرای گلستان در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان واقع شده است.

*فرهنگسرای امید میزبان عکاسان حماسه 9 دی
نمایشگاه «قاب های روشن» در قالب تصاویری از حضور مردم در راهپیمایی 9 دی ماه سال 88در فرهنگسرای امید برپاست.
در این نمایشگاه 16 قاب شامل تصاویر حماسه مردم از تاریخ 8تا 11دی ماه در فرهنگسرای امید، 12تا 14دی ماه در خانه فرهنگ حافظیه و 15تا 16دی ماه در خانه فرهنگ مهرآور برپا می شود.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند طی تاریخ اعلام شده به فرهنگسرای امید به نشانی میدان امام حسین(ع)، خیابان 17شهریور، خیابان خشکبارچی، پارک خیام و خانه فرهنگ حافظیه به نشانی خیابان پنجم نیروی هوایی، فرعی 22/6، جنب دبیرستان شیخ فضل الله نوری و خانه فرهنگ مهرآور به نشانی سی متری نیروی هوایی، تقاطع امامت و نیروی هوایی، پارک سیمرغ مراجعه کنند.

*نمایشگاه پوستر روشنا در ارسباران
این نمایشگاه با 15 پوستر با موضوع حماسه نهم دی، برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری، نمایش حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز نهم دی و میثاق امت با ولایت با رویکرد بصیرت افزایی، شناخت تهدیدها، آسیب ها و فرصت ها در استمرار حرکت انقلاب اسلامی به همراه نقش مقام عظمای ولایت در رویش این حرکت غیرسیاسی و مردمی و هم پیوندی با حماسه عاشورا همچنین شناخت نسل جوان از وقایع آن روز برگزار می شود.
نمایشگاه پوستر «روشنا» از ویژه برنامه های گسترده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که با عنوان «روز روشنایی» همزمان با حماسه نهم دی ماه در فرهنگسراهای شهر تهران برگزارمی شود.
علاقه مندان برای بازدید ازاین نمایشگاه می توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی، سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

*نمایش مجموعه آثار پوستر با موضوع حماسه 9 دی در فرهنگسرای رازی
آثار این نمایشگاه 15 عدد و برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به مناسبت حضور پرشور مردم در روز 9 دی 88، تصاویری از عظمت و حضور مردم در آن حماسه عظیم است.
نمایش حضور پرشکوه و بی سابقه مردم در راهپیمایی روز نهم دی، نقش میثاق امت با ولایت و بصیرت افزایی در استمرار حرکت انقلاب اسلامی، شناخت تهدیدها، آسیب ها و فرصت ها در انقلاب اسلامی ایران، نقش مقام عظمای ولایت و بصیرت امت همیشه در صحنه در خلق حماسه نهم دی، غیرسیاسی و مردمی بودن حماسه 9 دی و پیوند با حماسه عاشورا، آشنایی بیشتر نسل جوان با وقایع آن روز و... از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
آیین افتتاح این نمایشگاه روز سه شنبه 9 دی ماه برگزار می شود و به مدت یک هفته در نگارخانه فانوس فرهنگسرای رازی برپاست.
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند از 9 تا 18دی ماه از ساعت 9 تا 17 به فرهنگسرای رازی واقع در؛ میدان قزوین، خیابان قزوین، خیابان شهید مرادی، نگارخانه فانوس مراجعه کنند.

*«روشنا»، روایتی هنرمندانه از روز بصیرت
فرهنگسرای انقلاب اسلامی همزمان با سالروز حماسه 9 دی نمایشگاه پوستری با عنوان «روشنا» را برگزار می کند.
در این نمایشگاه 15 قطعه پوستر در قطع 50 در 70 در تبیین حرکت مردم در حماسه نهم دی ماه ارائه شده است.
«روشنا» که با همیاری نهضت مردمی پوستر انقلاب برگزار می شود، در قالبی هنرمندانه موضوعات مرتبط با روز بصیرت و میثاق با رهبری را به تصویر می کشد.
این نمایشگاه سه شنبه نهم دی ماه ساعت 13 در زیرگذر چهارراه ولیعصر(عج) افتتاح می شود.
نمایشگاه «روشنا» در قالب ویژه برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی با عنوان «روز روشنایی» برگزار می شود.
این نمایشگاه تا 18 دی ماه پذیرای علاقه مندان است.
تهرام/7245/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال