چمران: حکم تخریب طبقات اضافی پاساژ علاالدین صادر شده است

تهران - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت دو طبقه اضافه پاساژ علاالدین گفت: حکم ماده 100 در خصوص تخریب این دو طبقه اضافه صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا 'مهدی چمران' عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وظیفه ریاست شورا که طی 4 ماه گذشته بر عهده گرفته ، خاطر نشان کرد: اگر در پست های سازمانی خدمتگذار باشیم برای ما حسرت نخواهد بود.
وی ادامه داد: ما مسیر قبلی شورای اسلامی شهر تهران را دنبال می کنیم و در این زمینه تاکنون بسیار موفق عمل کرده ایم.
وی در خصوص تعامل با دولت و مجلس نیز اظهارکرد: با هماهنگی مجلس می توانیم از آسیب بزرگ شهری که شامل برهم خوردن منظر شهری و بافت های فرسوده است، جلوگیری کنیم.
وی گفت: کمیسیون شهر تهران و کلانشهرها با 13 عضو شامل نمایندگان دولت و شورای اسلامی شهر مسائل خوبی را دنبال می کند.
چمران به لایحه پیشنهادی دولت در خصوص اصلاح قانون شوراها و شهرداری ها نیز اشاره و تصریح کرد: این لایحه باید براساس یک کار کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گیرد که البته حذف بند مرتبط با انتخاب شهردار از این لایحه، جای امیدواری دارد.

* حکم تخریب طبقات اضافی پاساژ علاالدین صادر شده است
در خصوص پاساژ علاالدین تخلفی صورت گرفته که چه شهرداری منطقه و چه مالک ساختمان باید پاسخگو باشند، ضمن اینکه حکم ماده 100 در خصوص تخریب این دو طبقه صادر شده است.
وی افزود: مغازه های ساخته شده در این دوطبقه به فروش رسیده و خریداران تمامی پول را پرداخت کرده اند که در این خصوص نیز باید قبل از تخریب تمهیداتی اندیشیده شود.

* آلودگی هوای شهر تهران را باید به صورت ریشه ای حل کرد
چمران همچنین در این جلسه در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم تعطیلی و طرح عمومی آلودگی هوا در روزهای گذشته گفت: در جلسه امروز استانداری نماینده ای از شورای شهر حضور نداشته است ولی آلودگی هوا قابل انکار نیست.
وی اظهار کرد: نمی توانیم آلودگی هوا را به یکباره حل کنیم بلکه باید آن را با دقت پیگیری و کاهش دهیم زیرا یک دلیل برای ایجاد آلودگی وجود ندارد و عوامل تاثیر گذار زیادی شهر تهران را آلوده می کند.

* دولت 100 میلیون بیشتر برای مترو پرداخت نکرده است
رییس شورای شهر تهران در مورد بودجه مترو که سوال دیگری بود نیز خاطر نشان کرد: متاسفانه ارقام دریافتی برای مترو بسیار پایین بوده و از دولت قبلی این مشکل وجود داشته است.
وی ادامه داد: ساخت مترو برای فرودگاه امام خمینی (ره)، ورامین، قزوین و پرند بر عهده شهرداری تهران نیست و دولت باید هزینه های آن را پرداخت کند که به دلیل عدم پرداخت های مورد نیاز این کار متوقف شده است تا باقی مانده آن پرداخت شود.

* زیرساخت ها برای جمعیت پیش بینی شده است
چمران همچنین درباره تراکم فروشی نیز گفت: طی طرح تفصیلی بر اساس آخرین یافته ها و اصلاحات صورت گرفته جمعیت پذیری شهر تهران حدود 9 میلیون نفر است.
وی ادامه داد: شهرداری تهران در تلاش است تا زیرساخت ها را برای جمعیتی 10.5 میلیون نفری فراهم کند تا مشکلی برای شهر تهران به وجود نیاید.
وی خاطر نشان کرد: در خصوص جمعیت پذیری شهر تهران اشتباه برداشت شده زیرا شهرداری تهران تنها قصد فراهم کردن زیر ساخت ها را دارد.
وی همچنین اظهار کرد: هیچ تراکم فروشی در شهر تهران نداشته ایم و هر اقدامی در این خصوص تخلف محسوب می شود که می توان با آن شهردار را بازخواست کرد.
رییس شورای شهر تهران گفت: هر تراکم فروشی که از قبل انجام شده متوقف شده است و هیچگونه اغماضی در این خصوص صورت نمی گیرد.

* از بلند مرتبه سازی ها جلوگیری شده است
رییس شورای شهر تهران در خصوص بلند مرتبه سازی های ساختمان های غرب تهران گفت: بلند مرتبه سازی های غرب تهران متوقف شده و هیچ کس حق ساختن بیش از طبقات مشخص را ندارد که در صورت این اتفاق با تخریب آن مواجه خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به خیابان 17 شهریور گفت: برخی از مردم از این موضوع ناراحت هستند و باید اصلاحاتی در این منطقه صورت بگیرد.

*اطلاع رسانی در زمینه سموم محصولات کشاورزی مردم را به دردسر می اندازد
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود سموم در محصولات کشاورزی اظهار کرد: آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی در این زمینه به جز دردسر برای مردم چیزی به همراه ندارد و اعلام کردیم که به دنبال راه حل ها هستیم و کمیسیون سلامت این موضوع را پیگیری می کند.

* صدور پروانه های ساخت و ساز به یک سوم کاهش یافته است
چمران با اشاره به درآمد پایدار شهرداری تهران اظهار کرد: در حال حاضر صدور پروانه های ساخت به یک سوم کاهش یافته است و ساختمان های ریز دانه کمتر مجوز گرفته اند.
وی گفت: هیچ گونه فروش تراکم در شهر تهران نداریم و آنچه اجرا می شود بر اساس طرح های تفصیلی و جامع شهر تهران است.
چمران با بیان اینکه مصوبات باغات در شهر تهران اجرا می شود افزود: در مقابل حذف و قطع یک درخت هم حساس هستیم و با آن مقابله می کنیم.
وی ادامه داد: آنچه در شهر تهران وجود دارد تراکم فروشی نیست بلکه دریافت عوارض است.

*هر حسابی که در شهرداری باز می شود باید با تصمیم شورا باشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نظارت بر حساب های شهرداری تهران گفت: سیستم نظارت آنلاین و شفاف است و هر حسابی که شهرداری باز می کند، توسط شورا نظارت می شود.
وی گفت: هر حساب و کتابی باید با تصمیم شورا باشد و هر حسابی که در شهرداری باز می شود باید با تصمیم شورا صورت گیرد و به عنوان مثال جرایم قطع درختان به حساب سازمان پارک ها و همچنین فروش آرم های ترافیک به حساب معاونت حمل و نقل ترافیک واریز می شود و تمامی این موارد شورا و شهرداری نظارت دارد.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان هزینه کرد شهرداری تهران در شهر کربلا و در ایام اربعین حسینی خاطر نشان کرد: شهرداری هنوز گزارشی در این خصوص ارائه نکرده است.

* سه عضو شورای شهر تهران در خصوص بدهی های دولت معرفی شده اند
وی همچنین در خصوص بدهی دولت به شهرداری گفت: دولت نه تنها به شهرداری تهران بلکه به شهرداری های کل کشور بدهی هایی دارد که باید پرداخت شود؛ در حال حاضر سه نفر از اعضای شورای شهر( اسماعیل دوستی، محسن سرخو و رضا تقی پور) به عنوان نمایندگان شورا با دولت تعامل می کنند.

*عضویت در شورا و فدراسیون شغل محسوب نمی شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت حسین رضازاده عضو شورای اسلامی شهر تهران برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری گفت: ما مکاتبات لازم را با سازمان بازرسی انجام داده ایم و امیدواریم به نتیجه مطلوبی برسیم.
وی با اشاره به ملاقات با وزیر ورزش گفت: در این زمینه صحبت هایی عنوان شده که وزارت ورزش اعلام کرده که سازمان بازرسی در این زمینه ایراداتی را گرفته است.
وی همچنین افزود: مکاتباتی با سازمان بازرسی انجام شده چرا که عضویت در شورا و عضویت در فدراسیون انتخابی است و انتصابی نیست.

*ایده شورا در خصوص گورستان های شرق و غرب عملیاتی نشد
چمران در ادامه در خصوص آخرین وضعیت گورستان جدید شهر تهران گفت: شهرداری تهران در این زمینه تلاش هایی کرده و مکان هایی مشخص شده اما تا پایان مراحل کاری اعلام نمی کنیم تا در قیمت آن تاثیری نگذارد.
وی گفت: البته در این زمینه ایده ما در خصوص گورستان شرق و غرب هنوز عملیاتی نشده است که این موضوع از دوره دوم در شورای شهر پیگیری شده است.
تهرام/7244/7561/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال