درصنعت کشتیرانی و دریانوردی؛

تربیت نیروی انسانی ماهر جایگزینی مناسب برای نیروی کار غیرایرانی است

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص راهکاری مناسب برای اشتغال جوانان و جایگزینی مناسب برای نیروی کار غیرایرانی در صنعت کشتیرانی و دریانوردی است.

'حمیدرضا خانپور' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری با صنعت کشتیرانی و دریانوردی خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه در 6 ماده و با اعتبار یکساله منعقد شده و از ابتدای دی ماه جاری اجرا می شود.
وی با بیان اینکه بکارگیری ظرفیت بالقوه بنادر ایرانی موجب افزایش اشتغال می شود افزود: این تفاهم نامه با توجه به ویژگی های جغرافیایی بنادر کشور، موجب هم افزایی استفاده از امکانات بنادر با افزایش سطح دانش مهارتی منابع انسانی کشتیرانی و دریانوردی می شود.
خانپور با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد از نیروهای شناورهای حمل و نقل و اقتصادی ایرانی، از خارج از کشور تامین می شوند گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص راهکاری مناسب برای اشتغال جوانان در شناورهای آب های بین المللی و جایگزینی مناسب برای نیروی کار غیرایرانی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با بیان نیاز آموزش های متفاوت و ویژه در این صنعت گفت: شرایط کار و مشاغل در شناورها از ویژگی های خاصی برخوردار است که آموزش های مهارتی خاصی مانند سرویس و نگهداری، اتومکانیک جوشکاری، آشپزی و قصابی را می طلبد.
وی بررسی، تایید و تصویب استانداردهای آموزشی و سرفصل های تخصصی ارائه شده از سوی انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، اجرای دوره های آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز انجمن در قالب قراردادهای مربوطه، صدور گواهینامه مهارت، معرفی مربیان و کارشناسان خبره از تعهدات فنی و حرفه ای در این تفاهم نامه است.
وی همچنین طراحی و برگزاری دوره ها، نمایشگاه ها، سمینارهای تخصصی در حوزه صنعت کشتیرانی، نیازسنجی آموزشی، استفاده متقابل از توان علمی و اجرایی طرفین، همکاری در تهیه سرفصل های آموزشی و تولید محتوای درسی و بسته های آموزشی و مواد چند رسانه ای آموزشی و علمی – فنی را از تعهدات مشترک طرفین در تفاهم نامه ذکر کرد.
تهرام/7244/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال