شش هزار استاندارد مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران آموزش داده می شود

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بیش از شش هزار استاندارد مهارتی در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان آموزش داده می شود.

'حمیدرضا خانپور' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود حدود چهار میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در سطح کشور، افزود: مهارت آموزشی از جمله اقدامات و راهکارهای موثر برای کاهش جمعیت دانش آموختگان بیکار در سطح کشور است.
وی با تاکید بر توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه به ویژه در میان نسل جوان و تحصیلکرده کشور، اظهار کرد: گرایش فارغ التحصیلان دانشگاهی برای حضور در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و مهارت آموزی، بستر مناسب برای ایجاد فرصت های شغلی مولد و پایدار را در راستای کاهش مشکل بیکاری موجود در کشور فراهم می کند.
خانپور با اشاره به ارائه آموزش های تئوری و نظری در دانشگاهها، افزود: فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کار نیازمند کسب مهارت با هدف تلفیق علم، فن، هنر و مهارت هستند که توجه به این اصل نقش مهمی در ایجاد فرصت های شغلی مولد و پایدار و در نهایت رفع معضل بیکاری دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: دوره های ویژه آموزش مهارت های فنی و حرفه ای از طریق سه هزار آموزشگاه آزاد فعال در استان تهران برگزار می شود.
تهرام/7244/ 1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال