مدیر اموربانوان و خانواده استانداری تهران:

ارتقای کیفیت زندگی بانوان در کاهش خشونت علیه آنان موثر است

تهران - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: ارتقای سطح کیفی زندگی بانوان در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی به عنوان یک ضرورت، نقش مهمی در کاهش خشونت علیه زنان و تثبیت جایگاه بانوان در خانواده و جامعه دارد.

'زهرا ساعی' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موضوع خشونت علیه زنان یکی از مسائل مهمی است که منحصر به کشور و یا شرایط خاصی نیست و در دنیای امروز شاهد بروز خشونت علیه زنان و پیامدهای منفی ناشی از آن هستیم.
وی با بیان اینکه خشونت علیه زنان در خانواده و اجتماع شامل خشونت روانی، اقتصادی، فیزیکی و جنسی است، افزود: خشونت ها بیشتر ریشه در مسائل فرهنگی و اجتماعی دارند.
ساعی با تاکید براینکه خشونت، معلول برخی از عوامل فکری و فرهنگی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر بروز این پدیده اثرگذاراست، گفت:
برای کاهش و از بین بردن خشونت علیه زنان نیازمند یک برنامه ریزی منسجم و اصولی برای از بین بردن زمینه های بروز خشونت در خانواده و جامعه هستیم.
مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری تهران تصریح کرد: در فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی ما نه تنها جایی برای اعمال خشونت علیه زنان و کودکان وجود ندارد بلکه بر احترام و حسن معاشرت و رفتار با زنان و کودکان در دین مبین اسلام سفارش زیادی شده است.
وی تاکید کرد: می توانیم با تمسک به فرهنگ و آموزه های غنی دینی خود و جاری کردن آن در سطح جامعه از طریق اقدامات قانونی، فرهنگی و اجتماعی، این معضل را تا حد ممکن کاهش دهیم.
ساعی با اشاره به ارائه لایحه تشکیل مرجع ملی صیانت از زنان دربرابر خشونت و تدوین سند ملی امنیت زنان و کودکان از سوی دولت، اظهار داشت: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران نیز به منظور ارتقای سطح کیفیت زندگی بانوان در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی که مسلما در کاهش خشونت علیه زنان و تثبیت جایگاه بانوان در خانواده و جامعه اثرگذار خواهد بود اقداماتی را دردست اجرا دارد.
به گفته وی، پیگیری و تصویب طرحهایی برای از بین بردن عوامل زمینه بروز خشونت در خانواده از جمله توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، تشکیل گروه های کاری بهداشت و سلامت بانوان برای ارتقای کیفیت زندگی بانوان از جمله این اقدامات است.
مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری تهران، انجام اقداماتی در زمینه افزایش سرمایه اجتماعی بانوان مانند پیگیری تاسیس پارک بانوان، فعال سازی کانونهای فرهنگی و اجتماعی بانوان بدین منظور که فرصتی برای آموزش و مهارت و ارتقای سطح آگاهی بانوان باشد را از جمله دیگر برنامه های این مرکز عنوان کرد.
به گفته ساعی، تعامل با مدرسین، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه بانوان و خانواده به مظنور تعیین اولویت های پژوهشی در این حوزه و ارائه راهکارهای مناسب، رویکرد جدید حوزه امور بانوان استانداری تهران است.
تهرام/9977/1724

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال