فرماندار پیشوا

از سوی میراث فرهنگی استان تهران ،شهرستان پیشوا به مهد انقلاب اسلامی نامگذاری شد

تهران بزرگ – ایرنا – فرماندار پیشوا گفت :اداره میراث فرهنگی استان تهران به دلیل سوابق درخشانی که پیشوا در تاریخ انقلاب دارد،این شهرستان را به مهد انقلاب اسلامی نامگذاری کرد.

عباس ملکوتی خواه روز سه شنبه در همایش هیأت های مذهبی که در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) برگزار شد گفت : شهرستان پیشوا به عنوان پایه گذار قیام خونین 15 خرداد ، نقش بسیار موثری در پیروزی انقلاب اسلامی داشته و نام مهد انقلاب اسلامی به دلیل نقش موثر مردم این شهرستان در انقلاب اسلامی برای این شهر انتخاب شده است .
وی افزود :بخش عمده ای از وظیفه حراست از نامی که برای شهرستان پیشوا انتخاب شده است به عهده هیأت های مذهبی است و عزاداران سید و سالار شهیدان می باید با پرهیز از رفتارهای نا متعارف ، از ارزش های این شهرستان مذهبی حراست نمایند .
وی تصریح کرد : مردم شهرستان پیشوا از مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قیام خونین خود علیه رژیم ستم شاهی را آغاز کردند و باید با تکیه بر نهضت عاشورا از نظام مقدس جمهوری اسلامی حراست نمایند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت : بازسازی و احداث صحن مطهر حضرت زهرا (س) در جوار مرقد حضرت امیرالمومنین (ع ) به استان تهران واگذار شده است و مردم شهرستان پیشوا نیز در این امر مهم سهم عمده ای را به خود اختصاص داده اند.
ملکوتی خواه افزود : براساس تقسیم بندی صورت گرفته در استان تهران ، اجرای بخشی از این پروژه به عهده شهرستان پیشوا قرار گرفته است که این توفیقی الهی برای مردم این شهرستان محسوب می شود تا بتوانند کمک های خود را برای رفاه زائران حرم حضرت علی (ع) اهدا نمایند.
فرماندار پیشوا از هیأت های مذهبی خواست تا در عزاداری های خود شور حسینی را بعه شعور حسینی تبدیل نموده و فرهنگ عاشورایی را در جامعه نهادینه نمایند.
تهرام564/7254

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال