با حضور نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه؛

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه رونمایی شد

تهران بزرگ - ایرنا - پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه با حضور حجت الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و سید حسین هاشمی استاندار تهران و برخی از مسوولان در آستان مقدس امامزاده صالح ابن موسی الکاظم (ع) رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ˈ احمد شرفخانیˈ معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه شامگاه یکشنبه در همایش ˈتکریم از امامزادگانˈ در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف اخیرا راه اندازی پایگاه را در راستای معرفی امامزادگان انجام داده و مردم از طریق اینترنت می توانند از امامزادگان بهره کافی ببرند.
وی بیان کرد: این سایت با عنوان ˈپایگاه جامع امام زادگان و بقاع متبرکهˈ طراحی شده و اخبار و اطلاعات امامزادگان را برای عموم قابل دسترسی کرده است.
وی با اشاره به اینکه متولیان امامزادگان می توانند اخبار خود را بر روی این سایت به نمایش بگذارند اظهار کرد: بانک جامع امامزادگان نیز در این سایت طراحی شده که اطلاعات کلی استان به استان و شهر به شهر امامزادگان را جمع آوری و در یک مجموعه قرار می دهد و مشخص می شود که هر امامزاده در کجا و چه مکانی قرار دارد.
شرفخانی تاکید کرد: در حال حاضر این پایگاه به صورت آزمایشی فعال است و اطلاعات و عکس 851 بقعه و امامزاده در این سایت وجود دارد و کاربران می توانند از زیارت از راه دور امام زادگان نیز بهره مند شوند.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: تمام مقالات در مورد موضوع امامزادگان این پایگاه جمع آوری شده و در مورد مباحث هنری، پژوهشی، اجتماعی، دعا، مناجات، شیعه شناسی و توسل نیز مقالاتی جمع آوری شده و نزدیک به 3000 مقاله بازنگری شده است.
وی بخش نوا و نما را از دیگر امکانات پایگاه جامع امامزادگان دانست و گفت: کاربران می تواند به صورت صوت و تصویر از این بخش بهره ببرند.
در پایان این همایش از 8 تن از اعضاء هیأت امنا و خادمان برگزیده بقاع متبرکه تجلیل و به آنها نشان مودت اهدا شد.
گفتنی است علاقه مندان می توانند به مراجعه به سایت www.emamzadegan.ir از اطلاعات مربوط به امامزادگان استفاده کنند.
تهرام/7244/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال