فرماندار: 500 هزار تن محصولات کشاورزی در پیشوا تولید می شود

ورامین- ایرنا – فرماندار پیشوا گفت : کشاورزان شهرستان پیشوا سالانه بیش از 500 هزار تن انواع محصولات کشاورزی را تولیدمی کنند.

عباس ملکوتی خواه روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شدافزود: شهرستان پیشوا در تولید انواع محصولات زراعی و دامپروری به عنوان منطقه ای پیشگام در استان تهران محسوب می شود وبسیاری از نیازهای بازار مصرف استان تهران و کشور را تأمین می کند.
وی گفت: در این شهرستان سالانه بیش از 300 هزار تن محصولات گلخانه ای شامل انواع گل و خیار و 200هزار تن سایر محصولات کشاورزی تولید می کند که بخشی از آن به خارج از کشور صادر شده و مابقی به مصرف بازار داخل می رسد.
وی افزود : بخش کشاورزی شهرستان پیشوا از قابلیت های بسیاری برخوردار می شود که در صورت سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت از آنان می توان ظرفیت تولید محصولات کشاورزی این شهرستان را تا یک هزار تن افزایش داد.
وی بیان داشت : هم اکنون بیش از یک هزار هکتار گلخانه در شهرستان پیشوا اقدام به تولید محصولات گلخانه ای می کنند و با اجرای طرح های توسعه ای ، سالانه 20 هکتار به سطح گلخانه های شهرستان افزوده می شود.
فرماندار پیشوا گفت : مسوولین شهرستان پیشوا آمادگی لازم جهت واگذاری زمین های برخوردار و اعطاء تسهیلات بانکی به افراد واجد شرایط را دارند تا بتوان زمینه افزایش میزان تولیدات کشاورزی و رونق اقتصادی شهرستان را فراهم کرد.
ملکوتی خواه با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت : همزمان باهفته جهاد کشاورزی ، 10 طرح عمرانی و کشاورزی در شهرستان پیشوا به بهره برداری خواهد رسید.
وی این طرح ها را شامل ایجاد گلخانه های صنعتی، کشت بافت، مرکز پرورش شترمرغ، احداث استخرهای دو منظوره و احداث کانال آبیاری اعلام کرد.
تهرام564/7254

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال