سرپرست امور بانوان استانداری تهران: فرمانداران باید یک مشاور زن داشته باشند

تهران بزرگ - ایرنا - سرپرست دفتر امور بانوان استانداری تهران گفت: هر فرماندار باید یک مشاور مختص زنان داشته باشد تا بتواند مشکلات حوزه زنان را با استفاده از نظرات آنان برطرف سازد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «زهرا ساعی» روز دوشنبه در جلسه مشاوران بانوان فرمانداری های استان تهران که در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: مشکلات حوزه زنان در استان تهران بسیار زیاد است و مشاورین بانوان فرمانداری ها باید این مشکلات را اولویت بندی کنند.
وی گفت: مشاورین بانوان فرمانداری ها بعد از اولویت بندی مشکلات، آنها را به استانداری منعکس کرده تا برای رفع آنان برنامه ریزی صورت گیرد.
ساعی توجه به مسایل فرهنگی را سرلوحه امور دانست و گفت: مشاوران بانوان فرمانداری ها باید برای برطرف کردن مشکلات با بهره گیری از ظرفیت شهرستان ها راهکارهای مناسب اتخاذ کنند.
سرپرست دفتر امور بانوان استانداری تهران خواستار تعامل بیشتر مشاورین بانوان فرمانداری ها با دستگاه های اجرایی شهرستان ها شد و گفت: تعامل بیشتر با دستگاه های اجرایی تسریع در رفع مشکلات خواهد شد.
سرپرست دفتر امور بانوان استانداری تهران با اشاره به تشکیل شورای مشورتی بانوان در استانداری تهران که برای نخستین بار در دولت یازدهم صورت گرفت اظهار کرد: کارگروه هایی در کنار این شورا تشکیل شده که برخی فعال و برخی نیز به زودی فعال خواهند شد.
وی خواستار حضور مشاورین بانوان فرمانداری ها در این کارگروه ها شد و افزود: تصمیماتی که در این کارگروه ها گرفته می شود در شهرستان ها اجرایی شود.
ساعی به مشاورین بانوان فرمانداری های استان تهران توصیه کرد: ارتباط خود با رسانه های گروهی را زیادتر کرده و جامعه را از نحوه فعالیت ها آگاه سازند.
وی با انتقاد از عملکرد شبکه تهران در معرفی نکردن توانمندی شهرستان های استان گفت: پرداختن به وقایع منفی کار صحیحی نیست، شهرستان های استان نقاط قوت بسیاری دارد که باید به آنها پرداخت.
سرپرست دفتر امور بانوان استانداری تهران ایجاد مراکز آموزشی، بانک اطلاعاتی از بانوان شهرستان ها، استفاده از توان سازمان های مردم نهاد را از وظایف مشاوران بانوان فرمانداری ها عنوان کرد.
تهرام/9977/1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال