صرفه جویی اجتناب ناپذیراست

شرق تهران درآستانه بحران بی آبی

تهران بزرگ-ایرنا، معاون مهندسی وتوسعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران با ذکر اینکه سامانه آبرسانی شرق تهران به بحران بی آبی نزدیکتر شده توصیه کرد: شهروندان صرفه جویی را جدی تر بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایرناˈعلیرضا نوذری پورˈ روز دوشنبه در نشستی خبری ضمن اشاره به کاهش نزولات جوی در سال 91-92 اظهار کرد: شرایط نزولات جوی در سال آبی 90-91 از وضعیت بهتری برخوردار بود به گونه ای که 420 میلیمتر بارندگی رخ داد و ذخایر سدها را خوب کرد.
وی با بیان این مطلب که سال گذشته 30 درصد کاهش نزولات جوی داشته ایم گفت: 36 درصد کاهش بارندگی در شش ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته روی داده که نسبت به سال آبی 91-90 کاهشی 40 درصدی را رقم زده است.
نوذری پور گفت: کاهش نزولات جوی در سامانه شرق تهران بیشتر اثر گذار بوده و همین موضوع سبب نزدیکتر شدن این سامانه به بحران بی آبی شده است.
وی سدهای تامین کننده آب سامانه شرق تهران را لار و لتیان برشمرد و افزود: گرمای بی سابقه ای که تابستان گذشته روی داد موجب کاهش حجم ذخایر این 2 سد شده است.
نوذری پور پیش بینی کرد: تا قبل از پایان سال حجم بارندگی ها افزایش یابد که متاسفانه این امر محقق نشده و شرایط کم آبی را ایجاد کرده است.
وی با اشاره به این مطلب که ذخایر استراتژیک آب در استان تهران تا پیش از این یک میلیون و 200 هزار متر مکعب بود افزود: متاسفانه اکنون این ذخایر به 700 هزار متر مکعب کاهش یافته است.
معاون مهندسی وتوسعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این مطلب که استان تهران در شرایطی قرار دارد که جمعیت آن با منابع آب همخوانی ندارد گفت:تجدید نظر در رفتار مصرفی شهروندان ضرورت انکارناپذیر است.
تهرام564/9977

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال