یاد شهدا با کاشت نهال گرامی داشته می شود

تهران بزرگ-ایرنا- همزمان با هفته درختکاری، مراکز فرهنگی هنری پایتخت به یاد شهدا، بزرگداشت مادران شهدا و تجلیل از فرهیختگان منطقه، اقدام به کاشت نهال می کنند.

به گزارش ایرنا، آیین پاسداشت و تجلیل از مادر شهیدˈ بهروز صبوریˈ، شهیدی که هویتش به تازگی شناسایی شده با عنوان ˈمادران انتظارˈ، روز یکشنبه( 18 اسفندماه) ساعت 12 با حضور جمعی از مسوولان شهری و محلی، خانواده معظم شهدا، هنرمندان و جمعی از شهروندان در پارک ساعی برگزار می شود.
به دلیل همزمانی این آیین با هفته درختکاری، یک اصله نهال سرو نیز به پاس تجلیل از این مادر و تمامی مادرانی که هنوز چشم انتظار فرزندانشان هستند در پارک ساعی کاشته می شود.
همچنین آیین تجلیل از همسر علی اصغر وصالی روز پنجشنبه، 15 اسفند با حضور همسر شهید، بابک حمیدیان، بازیگر نقش شهید وصالی در فیلم ˈچˈ، مهرداد بذرپاش، نماینده مجلس شورای اسلامی، عماد افروغ، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، سیدنظم الدین موسوی، مدیرعامل خبرگزاری فارس، مهدی محمدی، مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 6 و جمعی از مدیران فرهنگی منطقه در فرهنگسرای شفق برگزار شد.
در این آیین نهالی به یاد شهید وصالی در پارک شفق توسط همسر این شهید غرس شد و در آینده ای نزدیک بنای یادبود این شهید گرانقدر نیز در محوطه این پارک نصب خواهد شد.
همچنین فرهنگسرای امید همزمان با هفته درختکاری در حرکتی نمادین روز یکشنبه 18اسفندماه اقدام به کاشت دو نهال به یاد دو شهید منطقه دو معلم شهید، شهیده قزوینی و شهید میر امین محمدی در دو مدرسه می کند.
فرهنگسرای اندیشه نیز همزمان با روز درختکاری، 18 اسفند برای چهارمین سال متوالی ویژه برنامه ˈیادمان 7ˈ را با هدف پاسداشت و گرامیداشت هفت هنرمند فرهیخته منطقه برگزار می کند.
در این برنامه که به کاشت نهال به نام و یاد فرهیختگان منطقه هفت اختصاص دارد از هفت چهره فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه همچون داریوش ارجمند بازیگر، حسن نوری هنرمند نقاش، محمد متوسلانی کارگردان، حبیب الله مهکام قاری بین المللی قرآن کریم، برادران شهید پاکزاد نیا، رضا عبداللهی شاعر و تقی عسگری قهرمان اسبق شیرجه آسیا با کاشت نهالی تجلیل می شود.
در یادمان های گذشته به نام و یاد فرهیختگانی همچون داود رشیدی، رضا کیانیان، رضا گنجه ای، محمد نوری، حسن رضاییان قاری ممتاز قرآن، خانواده شهیدان جهان آرا، الهه رضایی مجری برنامه کودک و نوجوان، مهدی بی باک قهرمان تکواندو نهالی کاشته شده است.
تهرام/7245/1600 /

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال